Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Nowa firma produkcyjna

Kalendarz Anna Wesołowska
Nowa firma produkcyjna

60 osób znalazło zatrudnienie w nowym zakładzie produkcyjnym uruchomionym w Chełmie przez Grupę RECYKL S.A.

Ich praca polega głównie na obsłudze nowoczesnej linii technologicznej przetwarzającej odpady gumowe, głównie opony samochodowe. W hali o powierzchni 4 tys. mkw. odpady zyskują nowe zastosowanie, zamiast trafić na wysypisko lub do pieca.  Z wytworzonego w Chełmie granulatu produkowane są wycieraczki samochodowe, gumowe kółka do wózków, wykładziny do placów zabaw czy siłowni, a także nawierzchnie do popularnych „orlików”.

Grupa RECYKL S.A. prężnie działa już w Wielkopolsce i na Podkarpaciu. Wybór Lubelszczyzny i Chełma padł ze względu na potencjał lokalizacji – jako dogodne miejsce do ekspansji biznesowej na rynki wschodnie.

Mam nadzieję, że model biznesowy oparty o lokalizację Chełma przyciągnie kolejnych inwestorów, pobudzając gospodarczy rozwój i dając młodym ludziom lepsze perspektywy na związanie przyszłości z Niedźwiedzim Grodem – mówiła Agnieszka Kruk,  zastępca prezydenta Chełma, podczas oficjalnego otwarcia zakładu.

Plusem nowej inwestycji jest także rewitalizacja poprzemysłowych terenów – zakład zlokalizowano na blisko hektarowej działce po Cementowni Chełm.

recykl-xii-1.800x0.jpg

recykl-xii-2.800x0.jpg

recykl-xii-3.800x0.jpg