Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

"Ocalić od zapomnienia" - koncert chełmskich piosenek

Kalendarz Anna Wesołowska
"Ocalić od zapomnienia" - koncert chełmskich piosenek

Grzegorz Bochen i Ryszard Kosiński postanowili ocalić od zapomnienia twórczość muzyków i kompozytorów związanych z Ziemią Chełmską. Efekty ich pracy będzie można podziwiać podczas koncertu 10 listopada. Sprawdź szczegóły.

Grzegorz Bochen i Ryszard Kosiński postanowili ocalić od zapomnienia twórczość muzyków i kompozytorów związanych z Ziemią Chełmską. Nagrali płytę CD, na której większość utworów to dzieła wspomnianych twórców. Wśród nich wielu niestety  już nie żyje. To śp. Jerzy Komarnicki, Regina Możdzeńska, Zdzisław Popowski, Antoni Stelmaszczyk, Czesław Twardzik i Andrzej Wałkowiecki. Z żyjących twórców na płycie są utwory Anny Nazar i Eugeniusza Czarnoty.

Główny pomysłodawca tego projektu to Grzegorz Bochen, chełmianin, muzyk /akordeon, flet, pianino/, aranżer, akompaniator i kompozytor. Do pięciu piosenek na tej CD sam skomponował muzykę. Wszystkie zaś utwory zaaranżował i akompaniował Ryszardowi Kosińskiemu w Studio Nagrań Łejkap w Lublinie.
Dzięki hojności anonimowego chełmskiego sponsora, płyta CD “Ocalić od zapomnienia” została wydana w nakładzie 1000 egzemplarzy. Wydawnictwo jest teraz rozprowadzane bezpłatnie przez chełmskie biblioteki, muzeum, radio Bon-Ton i Ośrodek Informacji Turystycznej.

Koncert prezentujący piosenki z płyty  “Ocalić od zapomnienia”  zaplanowano na czwartek, 10 listopada br,  godz. 17.00, w sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej .

Wykonawcami koncertu będą:

Grzegorz Bochen – klawisze, vocal
Adam Białowiejski – gitara, vocal
Ryszard Kosiński – vocal
Krzysztof Kostrubiec – skrzypce, gitara

Zapraszamy, wstęp wolny!

ocalic_od_zapomnienia2022-scaled-1.jpg