Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Od 1 marca nowa lista leków refundowanych

Kalendarz Piotr
Od 1 marca nowa lista leków refundowanych

Od wtorku zaczęła obowiązywać nowa lista leków refundowanych, na której znalazło się 46 produktów. W przypadku 191 z nich obniżono ceny.

Wielu ekspertów przyznaje, że termin ogłoszenia obwieszczeń w sprawie refundacji, nie daje możliwości aptekarzom do przygotowania się do zmian, a może ich to kosztować miliony złotych. Ostatecznie dla 191 produktów, leków, środków spożywczych przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych – wprowadzono zniżki od 1350 do 1 gr. w przypadku 783 leków ceny detaliczne brutto spadną od 1419,10 zł do 1 gr. Wzrosną w 65 przypadkach – od 3 gr do 97 gr.

Jak poinformował resort zdrowia, po dwumiesięcznej przerwie refundacją zostanie ponownie objęty lek zawierający substancję czynną galsulfasum w ramach programu lekowego: Leczenie mukopolisacharydozy typu VI. Na liście znalazły się także leki zawierające bendamustynę, bortezomib, pemetreksed, worykonazol oraz nową substancję czynną: simoktokog alfa w ramach dotychczasowego programu lekowego: Zapobieganie krwawieniom u dzieci z hemofiliom.

[Pełne obwieszczenie tutaj]