Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Panny wyklęte - koncert

Kalendarz Anna Wesołowska
Panny wyklęte - koncert

Chełmski Dom Kultury zaprasza na koncert z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 1 marca na scenie “Panny wyklęte”.

Podczas koncertu usłyszymy takich wykonawców jak: Lilu, Mona, Marika, Halina Mlynkowa, Kasia Malejonek, Darek Malejonek i Maleo Reggae Rockers.

Wygnanie. Walka. Tułaczka. Tęsknota. Od tych kilku słów można rozpocząć przedstawienie kolejnego wspólnego projektu Fundacji Niepodległości, Darka Malejonka i Maleo Reagge Rockers oraz czołowych wokalistek polskiej sceny muzycznej. Płyta Panny Wyklęte “Wygnane” vol. 1, której premiera odbyła się 9.11.2014 roku, to pierwsza część muzyczno-historycznej podróży, która przybliży nam tematy zesłania, gdzie rodziny zostały zdziesiątkowane głodem, zimnem, chorobami, a także walkę za ojczyznę na obcej ziemi, tęsknotę za Polską i zetknięcie z obcą kulturą, muzyką, klimatem… Jest to kolejny tak trudny fragment w naszej historii opowiedzianej tekstem i muzyką ku czci Roku Żołnierzy Tułaczy.

Projekt PANNY WYKLĘTE powstał w 2013 roku. Jest kontynuacją projektu Morowe Panny. Ojcem artystycznym projektu jest Darek Malejonek i zespół Maleo Reggae Rockers, a wydawcą Fundacja Niepodległości. W projekt zaangażowały się osobistości muzyczne sceny polskiej, które stworzyły przepiękne teksty i melodie: Ania Brachaczek, Gonix, Halina Mlynkova, Ifi Ude, Kasia Kowalska, Kasia Malejonek, Lilu, Marcelina, Marika, Mona, Paresłów, Natalia Przybysz, Paulina Przybysz.

Zapraszamy na koncert do ChDK w niedzielę, 1 marca, o godz. 18:00. Bezpłatne wejściówki można już odbierać  w kasach ChDK lub kina Zorza.

Uwaga, organizator informuje, że w dniu koncertu o godz 18.00 pobrane w kasach wejściówki tracą ważność; w przypadku spóźnienia nie gwarantuje miejsc na widowni.