Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Pijany motorowerzysta przewrócił się przed radiowozem. Miał 4,5 promila!

Kalendarz Piotr
Pijany motorowerzysta przewrócił się przed radiowozem. Miał 4,5 promila!

Motorowerzysta na podwójnym gazie chyba sam chciał siebie ukarać. Kompletnie pijany 41-latek przewrócił się na środku skrzyżowania, tuż przed jadącym radiowozem. Gdy mundurowi podnieśli pechowca z jezdni i sprawdzili jego trzeźwość doznali szoku. Mężczyzna miał niespełna 4,5 promila alkoholu w organizmie. 

Do tego nietypowego zatrzymania doszło we wtorek po godzinie 18-tej. Policjanci z posterunku w Żółkiewce patrolowali podległy im rejon. W pewnym momencie zauważyli motorowerzystę, jadącego od strony miejscowości Zaburze. Mężczyzna jechał bez kasku.  – Gdy wjechał na skrzyżowanie z drogą powiatową, nie opanował pojazdu i wywrócił się tuż przed nadjeżdżającym radiowozem. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami mężczyzna miał problemy z utrzymaniem równowagi, a jego mowa była bełkotliwa – informuje Piotr Wasilewski z krasnostawskiej komendy policji.

Mundurowi postanowili sprawdzić stan trzeźwości 41-latka – mieszkańca gminy Żółkiewka. Badanie alkomatem wykazało, że miał 4,44 promila alkoholu w organizmie.

Na miejsce została wezwana karetka pogotowia. Lekarz po przebadaniu 41-latka, nie stwierdził u niego żadnych obrażeń.

Jazda na podwójnym gazie zakończy się dla tego amatora trunków sprawą w sądzie.