Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Polskie Pojemniki na chełmskich osiedlach

Kalendarz Anna Wesołowska
Polskie Pojemniki na chełmskich osiedlach

Firma Polskie Pojemniki z Krosna Odrzańskiego wygrała przetarg i to ona zrealizuje część “śmieciowego” projektu w Chełmie. Co będą robić?

Jak informuje Miasto Chełm, samorząd właśnie podpisał umowę z firmą Polskie Pojemniki z Krosna Odrzańskiego. Zgodnie z jej zapisami,  w naszym mieście zrealizowana zostanie jedna ze składowych projektu pn. “Budowa Systemu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wraz z Punktem Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Chełmie”.  Więcej o projekcie piszemy m.in. tutaj.

Czym zajmie się firma Polskie Pojemniki?

Postępowanie, w którym wybrana została firma Polskie Pojemniki, ogłoszone zostało w trybie “zaprojektuj i buduj”. Oznacza to, że pierwszym krokiem w realizacji zadania będzie opracowanie przez wykonawcę dokumentacji technicznej inwestycji. Powinno to nastąpić w ciągu najbliższych czterech miesięcy. Następny etap to prace budowlane.
Tak więc w Chełmie jeszcze w tym roku stanie 500 nowych śmietniczek (teraz jest ich około 200). Nowością będą pojemniki podziemne – 7 gniazd oraz pół-podziemne – 79 gniazd.
W różnych miejscach w mieście pojawi się też 150 sztuk pojemników na psie odchody.