Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Pomóż bezdomnym zwierzętom

Kalendarz Piotr
Pomóż bezdomnym zwierzętom

Bezdomne zwierzęta nie cieszą się ze świąt. Są zmarznięte, głodne i smutne. Wspólnymi siłami możemy odmienić ich los.

plakat-212x300.png

W najbliższy weekend na Placu Łuczkowskiego odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Podczas niego chełmianie mogą spotkać się ze znajomymi przy wspólnym kolędowaniu, ubieraniu choinki i przy straganach, gdzie będą mogli kupić świąteczne upominki. Szczególną uwagę pragniemy zwrócić na akcję zapoczątkowaną w zeszłym roku przez Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt i Stowarzyszenie WeRwA – „Zwierzęta też chcą mieć święta”. W tym roku do organizacji przyłączyło się także Stowarzyszenie Activitas, Fanpage Bezdomniaki z Chełma oraz blog kulturalny Żyj Lepiej.

Członkowie włączających się w akcję organizacji skłaniali ludzi prywatnych, a także uczniów szkół do podzielenia się rękodziełami, ze sprzedaży których fundusze zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Chełmskiej Straży. Przedmiotów na ten cel zebrano bardzo dużo – od małych bombek, kartek świątecznych, po choinki z makaronu, choinki z szyszek, stroiki na stół wigilijny czy na drzwi. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji wizualnie przygotować swojego domu na ten szczególny czas – koniecznie musicie zapoznać się z ofertą. Cel jest szczytny, za pieniądze zebrane z zakupów dokonanych przez mieszkańców Chełma, Straż będzie mogła zapewnić bezdomnym zwierzętom lepszy byt. Podczas kiermaszu będzie także można odebrać kupony z trwającej do 17 grudnia licytacji, z których zysk także zostanie przekazany na rzecz CHSOZ. Na kiermasz można przynosić także karmę lub stare koce.

Podczas weekendu poczujemy, że jesteśmy jednością. W nas jest siła, a jeśli jest siła, to moc pomagania jest podwójna. Zapraszamy zarówno na jarmark jak i na kiermasz na rzecz zwierząt.

Widzimy się w sobotę i w niedzielę w godzinach 10:00-18:00 na Placu Łuczkowskiego!