Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Pracowite wakacje chełmskich zapaśników

Kalendarz Anna Wesołowska
Pracowite wakacje chełmskich zapaśników

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, chełmscy zapaśnicy odrabiają zaległości. Wakacje poświęcają na treningi przed jesiennym sezonem startowym.

Zawodnicy i zawodniczki MKS Cement Gryf  Chełm uczestniczą w  zgrupowaniach szkoleniowych kadry województwa i kadry Polski.
Po zakończonym zgrupowaniu kadry województwa w Krasnobrodzie, do Białogardu na zgrupowanie kadry narodowej kadetek (15-17 lat) wyjechały trzy reprezentantki chełmskiego klubu: Wiktoria Kamela, Daniela Tkachuk i Danuta Lisiewicz. Do sztabu szkoleniowego podczas tego zgrupowania powołany został także Dariusz Kucharski.
Głównym celem centralnego zgrupowania jest przygotowanie reprezentacji kadetek do startu w zbliżających się Mistrzostwach Europy, które zostaną rozegrane w pierwszych dniach września.

O dużym wyróżnieniu może też mówić najmłodszy kadet chełmskiego klubu – 15-letni Hubert Sidoruk. Trener kadry narodowej powołał go na zgrupowanie centralne do Raciborza. Tam zawodnicy będą szlifować formę do startu w Mistrzostwach Europy.

Za kilka dni rozpoczynają się zgrupowania kadry narodowej juniorów. Będą w nich uczestniczyć Szymon Szymonowicz i Igor Shepetun.
A kolejne dni to dla wszystkich grup wiekowych intensywne przygotowania na zgrupowaniach. Jedni pojadą ćwiczyć w górach, inni na Mazurach, a inni w ośrodkach sportowych na terenie województwa lubelskiego.