Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Samowolka na Ogrodowej

Kalendarz Piotr
Samowolka na Ogrodowej

Już od kilku dni ruch na skrzyżowaniu Armii Krajowej i ul. Ogrodowej kuleje. Sygnalizacja świetlna nie działa, a kierowcy samochodów nie zwracają uwagi na pieszych.

Na tak ruchliwej ulicy sygnalizacja powinna działać w dzień i w nocy. Jest to prosty odcinek drogi, na którym można się rozpędzić i jeżeli nie zahamuje nas czerwone światło, nie mamy najmniejszej ochoty aby zwolnić.

O zdanie na ten temat zapytałam pana o lasce, w sędziwym wieku, który czekał na uprzejmość kierowców. – Widzi pani, jeden się zatrzyma, drugi nie pomyśli. Co młodsi, to sobie przebiegną “raz, dwa” i już są po drugiej stronie. Strach pojawia się za każdym razem, a mieszkam tutaj dosłownie w bloku obok – dodaje Chełmianin.

Jak długo potrwa ta samowolka? Nie wiadomo. Zarząd dróg miejskich wyjaśnia, że zgłoszenie dostali w piątek. – To jest poważna awaria kabli, konserwator został poinformowany – komentują. Kiedy zatem konserwator przystąpi do pracy? Tego również nie wiadomo. Dopóki ktoś nie zajmie się naprawą sygnalizacji, prosimy kierowców o ostrożność i więcej uprzejmości dla pieszych.