Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Sprzedawał w sieci tabletki wczesnoporonne

Kalendarz Piotr
Sprzedawał w sieci tabletki wczesnoporonne

Chełmianin sprzedawał w sieci tabletki wczesnoporonne i środki odchudzające. Gdy mundurowi przeszukali jego mieszkanie okazało się, że tabletki, które wysyłał swoim klientkom w rzeczywistości zawierały magnez i witaminy. 20-latek został zatrzymany, grozi mu nawet 2 lata więzienia. 

 Nieuczciwego sprzedawcę namierzyli policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie. W poniedziałek mundurowi z Lublina wspierani przez policjantów z chełmskiej komendy weszli do jednego z mieszkań w mieście.

– Jak wynika z naszych ustaleń mężczyzna od początku kwietnia na portalach ogłoszeniowych wystawiał oferty dotyczące sprzedaży leków wczesnoporonnych oraz tabletek odchudzających z tasiemcem nieuzbrojonym wraz z odtrutką.  W rzeczywistości mężczyzna nie posiadał takich specyfików, a swoim klientom wysłał blistry magnezu z witaminami – informuje Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji.

Jak informują mundurowi, to druga tego typu realizacja przeprowadzona w ostatnich dniach. Pod koniec maja  br. funkcjonariusze z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie przeszukali także jedno z chełmskich mieszkań, którego właściciel oferował do sprzedaży, poza obrotem aptecznym,  leki z grupy  zwanych środkami immunosupresyjnymi. Podczas przeszukania zabezpieczono potwierdzenia nadania przesyłek, 2 jednostki centralne komputera.

– Teraz komputery poddane zostaną analizie przez biegłych. Postępowania prowadzone są w  kierunku naruszenia przepisów ustawy prawo farmaceutyczne. Osobie, która wprowadza do obrotu produkt leczniczy nie posiadając zezwolenia na dopuszczenie do obrotu może grozić kara nawet 2 lat pozbawienia wolności – dodaje Laszczka-Rusek.