Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Reklama

Świąteczne życzenia dla dzieci

Kalendarz Anna Wesołowska
Świąteczne życzenia dla dzieci

Ponad 300 kartek ze świątecznymi życzeniami dla chorych dzieci przygotowali wolontariusze z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie.

Dokładnie 327 kartek świątecznych od ponad 240 osób – to efekt charytatywnej akcji świątecznej „Kartka pod choinkę”. Zorganizował ją Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie we współpracy ze Stowarzyszeniem „Życie z chorobą nie musi być smutne” im. Karoli Majewskiej w Lublinie.

dsk1-700x394.jpg

Przygotowane przez uczestników kartki trafią – lub już trafiły – do chorych dzieci. Małych pacjentów, którzy leczą się w szpitalach w Chełmie, Zamościu, w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie i Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

dsk-1-scaled.jpg

W przygotowanie świątecznych kartek dla dzieci zaangażowali się ich rówieśnicy z Chełma i powiatu chełmskiego. W nadesłanych na akcję pracach znalazły się jednak nie tylko własnoręcznie wykonane świąteczne motywy i ciepłe życzenia. Także drobne upominki: załączone do kartek opłatki, cukrowe laski i inne…

Bardzo się cieszymy, że zorganizowana po raz pierwszy akcja, zakończyła się takim sukcesem – mówią organizatorzy. – Dobrze wiedzieć, że w tym przedświątecznym zabieganiu i czasie, który ze względu na epidemię jest trudny dla nas wszystkich, są ludzie, którzy znajdują czas i chęci, by zrobić bezinteresownie coś dobrego dla innych (...). Wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję i przyczynili się do tego, aby na twarzach małych pacjentów pojawił się choć na chwilę uśmiech, z serca dziękujemy.