Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Świętujemy na placu

Kalendarz Anna Wesołowska
Świętujemy na placu

Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczyna się jutro (21 grudnia br.) na Pl. Łuczkowskiego w centrum Chełma. Przyświeca mu hasło „Dziś w niedźwiedzim grodzie wesoła nowina”.

Jarmark trwać będzie dwa dni (czwartek-piątek, 21-22 grudnia br.), a jego organizatorem jest samorząd. To już piąty rok z rzędu mieszkańcy miasta mają okazję zrobić przedświąteczne zakupy, ale także spotkać się przy wspólnym stole, opłatku i kolędowaniu.

Udział w tegorocznym kiermaszu bierze około 40 wystawców. Na straganach będzie można kupić ciekawe rękodzieło, ozdoby świąteczne, ale także kosmetyki i biżuterię. Nie zabraknie świątecznych smakołyków w postaci pierogów, uszek, pasztetów, kiełbas i ciast. Przygotowali je m.in. uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich. Na stoisku Chełmskiego Hospicjum Domowego będzie można kupić kalendarz na rok 2018 i tym samym wesprzeć działalność hospicjum.  Pyszne ciastka oferować będzie Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt, a dochód zasili ich działalność.

Jarmark odbywać się będzie w godz. 10-18.

22 grudnia br. czyli w drugi dzień jarmarku, Urząd Miasta zaprasza mieszkańców na Wigilię Wszystkich Chełmian. O godz. 16 władze miasta złożą nam życzenia, a wspólne biesiadowanie umilą kolędy i pastorałki w wykonaniu m.in. dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury. Harcerze z chełmskiego hufca przekażą mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju.