Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Urzędniczki trafiły do aresztu

Kalendarz Anna Wesołowska
Urzędniczki trafiły do aresztu

Urzędniczki przywłaszczyły sobie prawie 2,5 miliona złotych. Pieniądze miały trafić do podopiecznych jednego z Ośrodków Pomocy Społecznej w powiecie włodawskim. Chełmscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali trzy pracownice urzędu gminy.

Wczoraj (25 kwietnia) sąd, na wniosek Policji i Prokuratury Okręgowej w Lublinie, zastosował wobec trzech kobiet tymczasowy areszt. Chodzi o przywłaszczenie powierzonego mienia w kwocie prawie 2,5 miliona złotych.

Kobiety w wieku 50, 47 i 42 lata z pozyskiwanych dotacji uczyniły sobie dodatkowe źródło dochodów. Pieniądze miały być przekazywane na świadczenia socjalne dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w powiecie włodawskim. Sprawę prowadzili policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KMP w Chełmie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

68-219818_g.800x0.jpg

Urzędniczki „wpadły”, ponieważ dane były sprzeczne z faktycznymi wydatkami. Najbliższe trzy miesiące spędzą w zakładzie karnym. Za przestępstwo przywłaszczenia mienia grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.