Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Tragiczny finał kąpieli w Gliniankach

Kalendarz Anna Wesołowska
Tragiczny finał kąpieli w Gliniankach

29-latek zniknął pod wodą podczas kąpieli w chełmskich Gliniankach. We wtorek po południu grupa płetwonurków natrafiła na ciało mężczyzny.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (21 sierpnia) około godziny 19:30 na zbiorniku wodnym Glinianki w Chełmie. Z relacji naocznych świadków wynika, że mężczyzna wszedł do wody, by popływać. W pewnej chwili zanurkował i już nie wypłynął. Świadkowie natychmiast zaalarmowali służby ratunkowe.

Akcja poszukiwawcza w poniedziałek trwała kilka godzin. Nie przyniosła jednak rezultatu.
We wtorek od rana służby ratownicze wznowiły poszukiwania mężczyzny. Na miejscu pracowali strażacy, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego z Komendy Miejskiej PSP w Lublinie, zespół ratownictwa medycznego oraz policjanci.

Dopiero we wtorek (22 sierpnia) po południu płetwonurkowie natrafiłli na ciało mężczyzny. Okazał się nim 29-latek bez stałego miejsca zamieszkania.

Trwa identyfikacja zwłok. Czynności wykonywane są pod nadzorem prokuratora.

***

Glinianki to sztuczny zbiornik, który powstał w wyrobisku po kopalni gliny. Latem chełmianie chętnie korzystają z tego miejsca do wypoczynku i kąpieli. Nie jest tam jednak bezpiecznie, a władze miasta dopiero przymierzają się do kompleksowego zagospodarowania akwenu. Więcej na ten temat pisaliśmy m.in. tutaj.
W tym roku w Gliniankach utonęło już dwóch ludzi. W czerwcu życie stracił tam 41-letni mieszkaniec Chełma.