Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Uwijają się przy basenie

Kalendarz Anna Wesołowska
Uwijają się przy basenie

Modernizacja basenu przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chełmie idzie w dobrym tempie. Wszystko wskazuje na to, że we wrześniu zobaczymy jej finał.

Miasto Chełm dobrze ocenia postęp prac remontowych przy pływalni szkolnej przy “Ósemce”. Prace nawet wyprzedzają założony harmonogram. Jeśli wykonawca utrzyma obecne tempo, uczniowie i mieszkańcy miasta skorzystają z przebudowanego i nowoczesnego basenu już z początkiem września.

Przypomnijmy, nieremontowany przez lata basen niszczał i w 2016 roku został zamknięty przez nadzór budowlany. Miasto wydało prawie milion złotych na wymianę dachu i stolarki okiennej. Okazało się jednak, że to nie wystarczy, by z obiektu znów mogli korzystać uczniowie. Modernizacji wymagał cały budynek. Łącznie z szatniami, korytarzami, niecką basenową, wszystkimi sieciami i urządzeniami.

Dzięki staraniom chełmskich parlamentarzystów i prezydenta, miastu udało się pozyskać na ten cel najpierw 2,5 mln zł wsparcia z Ministerstwa Sportu. A pod koniec minionego roku jeszcze kolejny milion zł z ogólnej rezerwy budżetowej. W ten sposób można było ruszyć z modernizacją.

Co dzieje się teraz na budowie?

Stoi już duży pawilon zewnętrzny, który pomieści m.in. nowe przebieralnie. Budowlańcy zamontowali też nieckę basenu, płyty akustyczne pod stropem i część niezbędnych instalacji, m.in. wodnej i wentylacyjnej. Wkrótce rozpoczną montaż stolarki okiennej i układanie glazury.

Jeżeli wszystko pójdzie dalej w tym tempie, z nowego basenu będzie można korzystać już z początkiem nowego roku szkolnego.

basen-1-scaled.800x0.jpg