Przeskocz do treści Przeskocz do menu

WOT zapraszają na ferie

Kalendarz Anna Wesołowska
WOT zapraszają na ferie

Wojska Obrony Terytorialnej po raz kolejny organizują „Ferie z WOT”. To propozycja szkolenia podstawowego adresowana przede wszystkim do pełnoletnich uczniów szkół średnich, studentów oraz nauczycieli.

Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej cieszy się sporym zainteresowaniem wśród młodych ludzi, a co trzeci żołnierz ma mniej niż 25 lat. Projekt „Ferie z WOT” to oferta naprzeciw wszystkim dla uczniów, studentów i nauczycieli, którzy przerwę międzysemestralną zechcą wykorzystać na odbycie szkolenia podstawowego i rozpocząć służbę wojskową.

W tym roku „Ferie z WOT” będą prowadzone we wszystkich Brygadach OT rozmieszczonych na terenie całego kraju, także w Chełmie. Większość jednostek przeprowadzi szkolenie podstawowe na terenie działania brygad – blisko lokalnych społeczności lub na pobliskich ośrodkach szkolenia poligonowego.
Powołania do jednostek wojskowych WOT będą się odbywać zgodnie z ogólnopolskim harmonogramem ferii w poszczególnych województwach. Pierwsze 16-dniowe szkolenia zaczynają się już 16 stycznia 2023 r. w województwach: lubelskim, podkarpackim, pomorskim, łódzkim i śląski. Potem, od 23 stycznia, rusza szkolenie na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach. 30 stycznia rozpoczną się powołania do brygad OT rozmieszczonych w województwach: małopolskim, świętokrzyskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim oraz wielkopolskim. Natomiast ostatni termin „Ferii z WOT” zaplanowano na Dolnym Śląsku, Mazowszu, Opolszczyźnie i na Pomorzu Zachodnim.
Każde szkolenie zakończy uroczysta przysięga wojskowa.

Zainteresowani służbą w WOT powinny już teraz złożyć wniosek w tej sprawie. Odbywa się to poprzez kontakt z rekruterem Wojsk Obrony Terytorialnej (https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl) lub poprzez osobistą wizytę w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji właściwym do miejsca zameldowania.
Terytorialną Służbę Wojskową można następnie odbywać w innym miejscu, np. miejscu zamieszkania, nauki czy też studiów.

whatsapp_image_2022_11_30_at_14_43_08-scaled-1.jpeg