Przeskocz do treści Przeskocz do menu

WSPOMÓŻMY HOSPICJUM DOMOWE W CHEŁMIE

Kalendarz Piotr
WSPOMÓŻMY HOSPICJUM DOMOWE W CHEŁMIE

Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie zbiera środki na wyposażenie bezpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Przyłączmy się do akcji już w najbliższy wtorek (17.03.2015r.)

Do akcji włączyło się wielu wolontariuszy, m.in. Przedszkola Miejskiego nr 13 w Chełmie wraz z nauczycielami oraz uczniowie z Koła Caritas przy Gimnazjum nr 1, ZSE i III LO, I LO, II LO. W zbiórkę zaangażują się również członkowie Młodzieżowej Rady Miasta. Pieniądze będziemy mogli wrzucać do puszek oznaczonych logiem Hospicjum. Zbiórka pieniędzy odbywać się będzie głównie w centrum miasta w godzinach 13:00-16:00. Wolontariusze odwiedzą również Urząd Miasta i panią prezydent Agatę Fisz.

O specyfice akcji i potrzebach hospicjum wypowiada się prezes Stowarzyszenia, Tadeusz Boniecki: Obecnie mamy pod opieką 35 chorych z terenu Chełma. Są oni pod stałą opieką lekarza opieki paliatywnej, pielęgniarki, fizjoterapeuty oraz psychologów. Trzeba podkreślić, że nasza pomoc jest bezpłatna, rodzina nie ponosi żadnych kosztów opieki. Aby polepszyć życie chorego, rodzina ma możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego (elektryczne łóżka, chodziki, wózki inwalidzkie, krzesła toaletowe, kule, koncentratory tlenu, ssaki medyczne, materace przeciwodleżynowe). Na specjalne życzenie rodziny posługę u łóżka chorego sprawuje także kapelan hospicjum. Do dyspozycji rodzin jest także prawnik. Swoją samarytańską posługę miłosierdzia wykonują przy chorych również wolontariusze medyczni. Wspomagają kadrę medyczną w domach wykonując różne obowiązki bezpośrednio odciążające rodzinę np. zakupy, rozmowa, prace porządkowe i inne. Najlepszym miejscem do przeżywania choroby jest ciepło domowego ogniska dlatego tez posługujemy w mieszkaniu chorego.

logotyp.jpg

Otwórzmy nasze serca i sięgnijmy do kieszeni aby wspomóc nasze wspólne dzieło – zachęca prezes Boniecki. Wystarczy symboliczna złotówka by zbliżyć się do celu jaki stawia sobie Hospicjum. Na darczyńców będą czekały ulotki informacyjne i żonkile symbolizujące nadzieję.