REKLAMA
,
Rocznicowy prezent prezydenta
Autobusem miejskim pojedziemy za darmo
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Od 1 września będziemy jeździć autobusami miejskimi za darmo. Podczas dzisiejszej (29 lipca) sesji Rady Miasta, chełmscy rajcy przegłosowali uchwałę wprowadzającą bezpłatną komunikację miejską na terenie miasta.

Reklama
 
Od 1 września na terenie Chełma obowiązywać będzie bezpłatna komunikacja miejska. Tak zdecydowali wszyscy radni obecni podczas czwartkowej sesji RM (29 lipca). Z nieodpłatnego transportu publicznego będą mogli skorzystać nie tylko mieszkańcy, ale również wszyscy, którzy akurat będą przebywać w Chełmie.
 
W 2018 roku po objęciu urzędu prezydenta zdecydowałem o zainicjowaniu planu naprawczego dla Chełmskich Linii Autobusowych. Dzięki temu udało się wyprowadzić przedsiębiorstwo z trudnej sytuacji, co z kolei umożliwiło nam wprowadzenie bezpłatnej komunikacji – mówił  prezydent Jakub Banaszek. – Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców, aby przesiedli się ze swoich samochodów do autobusów. Dzięki temu przyczynimy się do ograniczenia emisji spalin, zwłaszcza, że na przestrzeni kilku najbliższych lat prawie w całości wymienimy tabor CLA na zeroemisyjny – dodał.
Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji to pierwszy krok w stronę szeroko zakrojonych zmian w sferze miejskiego transportu publicznego. Miasto Chełm prowadzi bowiem prace związane z wymianą floty autobusowej Chełmskich Linii Autobusowych.
 
Jeszcze w  grudniu tego roku tabor wzmocni sześć niskoemisyjnych autobusów firmy Solaris. Natomiast w ciągu najbliższych dwóch lat na ulicach miasta pojawi się ponad 20 pojazdów napędzanych wodorem. Na zakup tych ostatnich miasto otrzymało ponad 100 milionów złotych dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Dodatkowy milion z budżetu miasta,czy to dobre?

  No votes yet.
  Please wait...
  • Dobre, pod warunkiem wprowadzenia opłat za parkowanie w centrum miasta. (Oczywiście nie jakieś zabójcze stawki tylko w miarę rozsądne, żeby nie uderzyło w przyjezdnych). Inaczej dalej nikt nie będzie jeżdził autobusami tylko swoim samochodem. Problem z parkowaniem już jest na Lubelskiej, Pijarskiej, Popiełuszki i bocznych uliczkach. Główny problem to parkowanie długookresowe ponad 6-8 godzin.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA