REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Rocznicowy prezent prezydenta
Autobusem miejskim pojedziemy za darmo
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Od 1 września będziemy jeździć autobusami miejskimi za darmo. Podczas dzisiejszej (29 lipca) sesji Rady Miasta, chełmscy rajcy przegłosowali uchwałę wprowadzającą bezpłatną komunikację miejską na terenie miasta.

Reklama
 
Od 1 września na terenie Chełma obowiązywać będzie bezpłatna komunikacja miejska. Tak zdecydowali wszyscy radni obecni podczas czwartkowej sesji RM (29 lipca). Z nieodpłatnego transportu publicznego będą mogli skorzystać nie tylko mieszkańcy, ale również wszyscy, którzy akurat będą przebywać w Chełmie.
 
W 2018 roku po objęciu urzędu prezydenta zdecydowałem o zainicjowaniu planu naprawczego dla Chełmskich Linii Autobusowych. Dzięki temu udało się wyprowadzić przedsiębiorstwo z trudnej sytuacji, co z kolei umożliwiło nam wprowadzenie bezpłatnej komunikacji – mówił  prezydent Jakub Banaszek. – Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców, aby przesiedli się ze swoich samochodów do autobusów. Dzięki temu przyczynimy się do ograniczenia emisji spalin, zwłaszcza, że na przestrzeni kilku najbliższych lat prawie w całości wymienimy tabor CLA na zeroemisyjny – dodał.
Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji to pierwszy krok w stronę szeroko zakrojonych zmian w sferze miejskiego transportu publicznego. Miasto Chełm prowadzi bowiem prace związane z wymianą floty autobusowej Chełmskich Linii Autobusowych.
 
Jeszcze w  grudniu tego roku tabor wzmocni sześć niskoemisyjnych autobusów firmy Solaris. Natomiast w ciągu najbliższych dwóch lat na ulicach miasta pojawi się ponad 20 pojazdów napędzanych wodorem. Na zakup tych ostatnich miasto otrzymało ponad 100 milionów złotych dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Dodatkowy milion z budżetu miasta,czy to dobre?

  No votes yet.
  Please wait...
  • Dobre, pod warunkiem wprowadzenia opłat za parkowanie w centrum miasta. (Oczywiście nie jakieś zabójcze stawki tylko w miarę rozsądne, żeby nie uderzyło w przyjezdnych). Inaczej dalej nikt nie będzie jeżdził autobusami tylko swoim samochodem. Problem z parkowaniem już jest na Lubelskiej, Pijarskiej, Popiełuszki i bocznych uliczkach. Główny problem to parkowanie długookresowe ponad 6-8 godzin.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama