REKLAMA
,
Awansowali w olimpiadzie ZUS
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie awansowali do wojewódzkiego etapu olimpiady o ubezpieczeniach społecznych. Będą rywalizować o etap ogólnopolski i indeksy.

Reklama

Znamy listę szkół z regionu, które awansowały do wojewódzkiego etapu olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W tym roku zakwalifikowało się do niego 21 szkół, w tym z Chełma, Siedliszcza, Krasnegostawu, Siennicy Różanej i Korolówki-Osady.

Do szkolnego etapu olimpiady zgłosiło się ponad 35,5 tys. uczniów z prawie tysiąca szkół w całej Polsce, w tym prawie 1,3 tys. uczniów z województwa lubelskiego. Konkurs zorganizował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jest on częścią projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”, który daje uczniom wiedzę o prawach i obowiązkach wynikających z ubezpieczeń społecznych – o emeryturach, zasiłkach, ubezpieczeniach i prowadzeniu własnej firmy. Zwycięzcy olimpiady w finale mogą liczyć na indeksy na studia, dodatkowe punkty przy rekrutacji na wiele uczelni i nagrody rzeczowe.

Etap szkolny odbył się na początku grudnia. Najlepsi uczniowie z każdej szkoły stworzyli trzyosobowe drużyny. 21 zespołów z najwyższą łączną liczbą punktów zakwalifikowało się do wojewódzkiego etapu olimpiady.
Wśród nich są uczniowie z: Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie (gmina Włodawa), Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej, Zespołu Szkół nr 2 im. B. Głowackiego w Krasnymstawie oraz Zespołu Szkół w Siedliszczu.
Etap wojewódzki rozstrzygnie się 20 marca. Wtedy dowiemy się, kto awansuje do ogólnopolskiego finału olimpiady o ubezpieczeniach społecznych.

Pełne składy drużyn zakwalifikowanych do wojewódzkiego etapu znajdziecie na stronie www.zus.pl w zakładce o projektach edukacyjnych.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA