REKLAMA
,
Awansowali w olimpiadzie ZUS
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Uczniowie z Chełma, Krasnegostawu i Korolówki-Osady awansowali do wojewódzkiego etapu olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W marcu będą walczyć o finał ogólnopolski.

Reklama

Olimpiada to część „Lekcji z ZUS”, edukacyjnego projektu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Daje on młodym ludziom wiedzę o prawach i obowiązkach wynikających z ubezpieczeń społecznych – o zasiłkach, ubezpieczeniach, emeryturach i prowadzeniu własnej firmy.

Do etapu wojewódzkiego awansowali uczniowie m.in.: Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie, II Liceum Ogólnokształcącego im. G. Orlicz-Dreszera w Chełmie, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie (w gminie Włodawa), I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie oraz Zespołu Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie.

Laureaci olimpiady mogą liczyć na indeksy na studia, dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele uczelni i nagrody rzeczowe. Tytuł laureata lub finalisty olimpiady od przyszłego roku szkolnego będzie też zwalniał uczniów z pisemnej części egzaminu zawodowego technika ekonomisty i technika rachunkowości.

Z powodu pandemii etap szkolny odbył się w grudniu przez Internet.

Z naszego województwa do dalszych rozgrywek awansowały 22 zespoły. Niektóre z nich są z nami od lat. Ale są też szkoły, które zgłosiły się do olimpiady i „Lekcji z ZUS” po raz pierwszy lub po przerwie. Cieszy nas to podwójnie, bo zdajemy sobie sprawę, że nauka zdalna i okoliczności związane z pandemią niekoniecznie zachęcają uczniów do dodatkowej aktywności. Tym bardziej podziwiamy ambicję i zaangażowanie tych, którzy zdecydowali się na udział – mówi Krzysztof Piskorz, koordynator olimpiady w województwie lubelskim.

Test wiedzy w etapie wojewódzkim rozstrzygnie, która z drużyn weźmie udział w ogólnopolskim finale olimpiady.

Więcej o projekcie na stronie www.zus.pl/edukacja i na Facebooku.

Trzymamy kciuki!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA