REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Awansowali w olimpiadzie ZUS
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Uczniowie z Chełma, Krasnegostawu i Korolówki-Osady awansowali do wojewódzkiego etapu olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W marcu będą walczyć o finał ogólnopolski.

Reklama

Olimpiada to część „Lekcji z ZUS”, edukacyjnego projektu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Daje on młodym ludziom wiedzę o prawach i obowiązkach wynikających z ubezpieczeń społecznych – o zasiłkach, ubezpieczeniach, emeryturach i prowadzeniu własnej firmy.

Do etapu wojewódzkiego awansowali uczniowie m.in.: Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie, II Liceum Ogólnokształcącego im. G. Orlicz-Dreszera w Chełmie, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie (w gminie Włodawa), I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie oraz Zespołu Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie.

Laureaci olimpiady mogą liczyć na indeksy na studia, dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele uczelni i nagrody rzeczowe. Tytuł laureata lub finalisty olimpiady od przyszłego roku szkolnego będzie też zwalniał uczniów z pisemnej części egzaminu zawodowego technika ekonomisty i technika rachunkowości.

Z powodu pandemii etap szkolny odbył się w grudniu przez Internet.

Z naszego województwa do dalszych rozgrywek awansowały 22 zespoły. Niektóre z nich są z nami od lat. Ale są też szkoły, które zgłosiły się do olimpiady i „Lekcji z ZUS” po raz pierwszy lub po przerwie. Cieszy nas to podwójnie, bo zdajemy sobie sprawę, że nauka zdalna i okoliczności związane z pandemią niekoniecznie zachęcają uczniów do dodatkowej aktywności. Tym bardziej podziwiamy ambicję i zaangażowanie tych, którzy zdecydowali się na udział – mówi Krzysztof Piskorz, koordynator olimpiady w województwie lubelskim.

Test wiedzy w etapie wojewódzkim rozstrzygnie, która z drużyn weźmie udział w ogólnopolskim finale olimpiady.

Więcej o projekcie na stronie www.zus.pl/edukacja i na Facebooku.

Trzymamy kciuki!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama