REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Dreszera zamknięta
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Od dziś ulica gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w centrum Chełma będzie zamknięta dla ruchu. MPGK będzie modernizować sieć wodociągową, potem wejdą drogowcy.

Będzie trochę zamieszania w centrum Chełma. Przez najbliższe tygodnie ul. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera będzie zamknięta dla samochodów.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej rozpoczęło odbudowę infrastruktury podziemnej pod nawierzchnią drogi. Na długości 144 m wymienione będą przyłącza i zasuwy, które zostały wykonane w 1965 r. By leciwa instalacja nie sprawiała problemów po remoncie nawierzchni ulicy, MPGK musi najpierw wykonać swoje prace.

W związku z tym, że ulica Generała Gustawa Orlicz-Dreszera będzie zamknięta przez kilka tygodni, kierowców prosimy o cierpliwość i objeżdżanie utrudnień ulicą Strażacką lub aleją AK – informuje chełmski ratusz.

Ulica nie będzie szybko dostępna, bo zaraz po fachowcach z MPGK, którzy chcą zakończyć swoje prace 29 lutego, na ulice wejdą drogowcy.
Remont rozpocznie się 2 marca. Przebudowa ulicy została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych kwotą prawie 486 tysięcy zł. Koszt całej inwestycji to blisko 700 tys. zł.

MPGK zapewnia, że dla właścicieli posesji dojazd do domów będzie udostępniony.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Myślę, że to było jeszcze wcześniej. Pamiętam doskonale ten nowy asfalt i nieco późniejszy, głęboki wykop przez środek drogi praktycznie na całej długości. W tym okresie prawie codziennie tamtędy się przemieszczałem. Na dodatek chodziły słuchy, że instalacja została położona przez fachowców z opadem w niewłaściwą stronę, ale tego już nie śledziłem.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Patrząc na ostatnie kilkanaście lat działania służb drogowych nie jestem optymistą.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Tsj, jakieś dwadzieścia lat temu na tym krótkim odcinku Wolynskiej koło szkoły 1 robiono przełączę pod instalacje ciepłownicza ale czy to było świeżo po położeniu nawierzchni?

  No votes yet.
  Please wait...
 • no narescie z glowa i nie z d…. strony

  No votes yet.
  Please wait...
 • Nie do końca tak bywało. Przykładem jest Wołyńska, gdzie przed wieloma laty po remoncie nawierzchni, po roku bodajże, czy tam dwóch, rozkopano calusieńką przez sam środek celem wymiany kanalizacji. To były czasy! Słabo się robiło…

  No votes yet.
  Please wait...
 • To chyba normalne że najpierw robi się kanalizację a potem nawierzchnie a nie odwrotnie??

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *