REKLAMA
,
Azjatka wirtualna, strata realna
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Blisko 200 tysięcy złotych stracił chełmianin na znajomości z rzekomą Azjatką. Poznał ją na portalu randkowym, a ta podała się za specjalistkę od kryptowalut.

Reklama

Do dyżurnego komendy zgłosił się wczoraj (25 kwietnia) 32-letni chełmianin. Podał, że padł ofiarą oszustwa. Z jego relacji wynikało, że w połowie marca na portalu randkowym nawiązał kontakt z kobietą podającą się za Azjatkę. Nieznajoma pisała, że jest specjalistką w zakresie kryptowalut. Mężczyzna za jej namową zdecydował się więc zainwestować pieniądze na wskazanej przez nią giełdzie. W tym celu skorzystał z przysłanego przez nią linku do transakcji finansowych.

Początkowo była to niewielka wpłata. Z pozoru wszystko wyglądało dobrze, a zakupiona wirtualna waluta szybko zyskiwała na wartości. Cały czas, za pośrednictwem komunikatora, korespondował też z kobietą. Za jej namową wpłacał kolejne kwoty.

Kłopoty pojawiły się, gdy postanowił wypłacić zainwestowane z zyskiem pieniądze. Wtedy dowiedział się, że musi opłacić wysoki podatek. Urwał się również kontakt z rzekomą specjalistką. To przekonało 32-latka, że został oszukany. W ten sposób stracił prawie 200 tysięcy złotych.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA