REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Bądź ostrożny podczas zakupów
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przedświątecznych zakupów. Złodzieje kieszonkowi często wykorzystują tłok panujący w sklepach oraz roztargnienie i pośpiech. Również w Internecie nie brakuje prób wyłudzenia pieniędzy.

W centrach handlowych i na targowiskach łatwo można paść ofiarą kieszonkowców. Policjanci uczulają: starajmy się unikać szczególnie zatłoczonych miejsc i jednocześnie zwracać uwagę, czy nie znaleźliśmy się w tzw. sztucznym tłoku, w którym nietrudno o utratę portfela. Pamiętajmy, by podczas płacenia za zakupy, nie pokazywać większej ilości gotówki. Panie nie powinny zapominać, by torebka znajdowała się zawsze z przodu, w zasięgu naszego wzroku.

O podobnych zasadach warto pamiętać również w środkach komunikacji publicznej, a także na parkingach w okolicach centrów handlowych. Bezwzględnie pamiętajmy o domykaniu szyb w autach i niepozostawianiu wewnątrz rzeczy, które mogą skusić potencjalnego złodzieja.

W przypadku, gdy padliśmy ofiarą kradzieży, niezwłocznie zgłośmy się do najbliższej jednostki Policji.

Zakupy robione przez Internet

nie powinny zwalniać kupującego z czujności i zachowania zdrowego rozsądku. Pomysłowość oszustów i naciągaczy nie zna granic. Dlatego ostrożność przy zawieraniu tego typu transakcji może uchronić nas przed nieuczciwymi sprzedawcami. Decydując się na zakupy w sieci,  dokładnie sprawdzajmy sprzedawcę i  opinie na jego temat. Uważajmy również na ,,super okazje”. Może okazać się, że towar prezentowany na zdjęciu nie wygada tak w rzeczywistości lub źródło jego pochodzenia jest nielegalne.

Planując zakupy na portalach aukcyjnych, wybierajmy te znane i sprawdzone. Upewnijmy się, czy regulamin danego portalu zabezpiecza transakcje zawierane za jego pośrednictwem. Oczywiście należy również gromadzić całą dokumentację i korespondencję z tym związaną, które w przypadku oszustwa będą stanowiły istotny dowód w postępowaniu.

Unikajmy również dokonywania przelewu przed otrzymaniem zamówionego towaru. Bezpieczniej dla nas będzie, jeśli wybierzemy opcję zapłaty przy jego odbiorze.  Zachowanie zasad ostrożności pozwala na bezpieczne zakupy w sieci.

Jeśli jednak mimo to staniemy się ofiarą internetowego oszusta, natychmiast zgłośmy ten fakt na Policję.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*