REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Bajkowe spotkanie
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Wioletta Piasecka, autorka bajek i baśni, przyjedzie 2 kwietnia do Chełma. Okazja to Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

Reklama

We wtorek, 2 kwietnia, z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci zapraszamy do Chełmskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie z Wiolettą Piasecką.
Spod piórka autorki wyszło ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwie biografie – Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, a także sztuki teatralne i słuchowiska radiowe.

Pisarka zadebiutowała w 1999 r. zbiorem „Zaczarowana kraina bajek”. W roku 2003 jej sztuka teatralna „O królewnie, piekarczyku i pieczeniu chleba” otrzymała pierwszą nagrodę na  ogólnopolskim przeglądzie sztuk teatralnych fArt w Kłodzku. Książka „Dawno temu…” została uznana za najlepszą książkę roku 2005 i otrzymała główną nagrodę Fundacji Elbląg. W 2018 roku ukazały się jej opowieści patriotyczne „Ignaś” oraz „Faustynka”, które uzyskały patronat programu Niepodległa.
Wioletta Piasecka za swoją twórczość otrzymała wpis honorowy w Złotej Księdze Ludzi Wielkiego Umysłu Talentu i Serca Fundacji Zdążyć z Pomocą w Warszawie.

Zapraszamy na spotkanie autorskie we wtorek, 2 kwietnia, do sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej (ul. Partyzantów 40):

    • godz. 8.30 – klasy I-III szkół podstawowych,
    • godz. 10.00 – przedszkola.

Zgłoszenia do udziału w spotkaniu przyjmowane są telefonicznie pod nr 82 564 55 29 lub osobiście w Wypożyczalni Czytelni dla Dzieci ChBP.

Po spotkaniu będzie można zakupić książki Wioletty Piaseckiej (cena: 15 i 20 zł).

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama