REKLAMA
,
Banaszek doradza wojewodzie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek podjął decyzję o powołaniu pełnomocnika do spraw rozwoju służby zdrowia. Funkcję tę pełnił będzie, pochodzący z Chełma, doradca ministra zdrowia Jakub Banaszek.

Decyzja wojewody związana jest z diagnozą skali problemów, z którymi borykają się pacjenci oraz zarządcy podmiotów leczniczych z województwa lubelskiego. Wojewoda w sposób szczególny zobowiązał Jakuba Banaszka do rozwiązania trudnej sytuacji w której znajduje się Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej oraz Samodzielny Wojewódzki Specjalistyczny Szpital w Chełmie.

Reklama

Oprócz tego, nowy doradca zajmie się monitorowaniem i wspieraniem działań w służbie zdrowia oraz współpracą z Wydziałem Zdrowia Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie w zakresie inwestycji w naszym regionie.

Fakt, że człowiek z Lubelszczyzny, z Chełma jednocześnie doradca ministra zdrowia, czyli na bieżąco współpracujący z resortem odpowiedzialnym za ochronę zdrowia w Polsce, zostaje pełnomocnikiem wojewody lubelskiego ds. ochrony zdrowia, to jest niezwykle cenna wiadomość dla nas – powiedział podczas konferencji wojewoda lubelski, Przemysław Czarnek.

To bardzo dobrze że będziemy mieli przedstawiciela w Ministerstwie Zdrowia i jednocześnie w Warszawie w centrali, który będzie zabiegał o sprawy województwa w zakresie ochrony zdrowia.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Syn leśnika,nie wiesz?

  No votes yet.
  Please wait...
 • a kto to jest banaszek ?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA