REKLAMA
,
Banaszek kontra Tiger
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmianin Jakub Banaszek złożył do prokuratury zawiadomienie ws. skandalicznych reklam napoju energetycznego Tiger.

Marka zamieściła na Instagramie reklamę, która spotkała się z ogromną falą krytyki. Grafika „ze środkowym palcem” opatrzona była hasłem „Chrzanić to, co było, ważne to, co będzie!” i podpisem u góry „1 sierpnia DZIEŃ PAMIĘCI”. Opublikowano ją właśnie w 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Zdjęcie szybko zniknęło ze strony, a Grupa Maspex, do której należy napój energetyczny Tiger przeprosiła za błąd.

Reklama

Według chełmianina Jakuba Banaszka, warszawskiego radnego dzielnicy Warszawa-Ochota, same przeprosiny nic nie dają. Należy zaapelować o wyciągnięcie konsekwencji prawnych wobec podmiotu, który wypuścił tę reklamę w mediach społecznościowych.

Jeżeli my nie będziemy pamiętać o naszej historii, nie będziemy o nią dbać – to obywatele innych krajów będą prowadzić negatywną kampanię wobec nas – mówił Banaszek na konferencji prasowej przed Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zapowiedział również, że w ubiegły piątek (11 sierpnia) wspólnie radnym Jackiem Ozdobą (PiS), złożą do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa i złamaniu artykułu 133 Kodeksu karnego. Mowa tu o popełnienia przestępstwa w zakresie znieważania narodu polskiego. Grozi za to nawet do trzech lat pozbawienia wolności. Obaj radni PiS potwierdzili, że zawiadomienie będzie dotyczyć również reklamy z 10 kwietnia (rocznica Katastrofy Smoleńskiej oraz 15 czerwca (Święto Bożego Ciała).

Chodzi dokładnie o poniższe infografiki:

Jak na razie firma Maspex wystosowała oficjalne przeprosiny oraz przekazała pół miliona złotych na pomoc żyjącym Powstańcom w ramach zbiórki „Pomoc dla Powstańców”, organizowanej przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej.

Oto co pisał na Twitterze, Krzysztof Pawiński, współwłaściciel firmy

Portal wirtualnemedia.pl podaje, że osoby odpowiedzialne za wpis zostały zwolnione z agencji J. Walter Thompson Group Poland.

Ale to nie koniec problemów marki napoju energetycznego. Tiger zniknie z półek sklepowych na stacjach paliw należących do państwowych spółek – Orlenu oraz Lotosu. Informuje o tym szczegółowo m.in. serwis Money.pl

Do sprawy wrócimy.

Napisz komentarz
 • A po jakiego grzyba ta wiadomość jest na tym portalu, co to ma wspólnego z Chełmem i regionem?

 • a kto to jest ten banaszek ?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA