REKLAMA
,
Batorego/Jagiellońska – ruszył remont
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Uważajcie jadąc ulicami Batorego i Jagiellońską. Są przejezdne w obu kierunkach, ale prace remontowe już się tam zaczęły. Wkrótce pojawią się zmiany w organizacji ruchu.

Reklama

Prawie kilometrowa ulica Jagiellońska i ponad 600-metrowa ulica Stefana Batorego zostały przez inwestora czyli Miasto Chełm potraktowane jako jedno zadanie. I taką umowę na remont urzędnicy podpisali z wykonawcą czyli firmą BG Construction z Wólki Tarnowskiej.

Obie drogi może nie są newralgiczne dla komunikacji w mieście, ale ich stan od dawna prosił się o naprawę. Wyboje, koleiny i dziury nie zachęcały do jazdy. A to dobre, szybkie połączenie dla mieszkańców osiedli Cementowni i Działki z centrum miasta.

Zakres prac remontowych obejmie przebudowę nawierzchni ulic. Podbudowane zostaną również nowe chodniki, a trasa zyska nowe oznakowanie. Wzdłuż ulicy Jagiellońskiej dodatkowo powstanie ścieżka rowerowa.
Koszt modernizacji skalkulowano na 1,873 mln zł. Większość, bo 70 procent, pokryje dofinansowanie pozyskane przez miasto z Funduszu Dróg Samorządowych.

Ten remont nie powinien być bardzo uciążliwy dla chełmian. Tym bardziej, że wykonawca zobowiązał się ukończyć wszystkie roboty w ciągu dwóch miesięcy, do 30 października br.

***

Pracowników BG Construction zobaczymy także na innych chełmskich drogach. W tym samym czasie będą remontować jeszcze dwie inne ulice w mieście – Sybiraków i Okszowską.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
REKLAMA