REKLAMA
,
Batorego/Jagiellońska – ruszył remont
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Uważajcie jadąc ulicami Batorego i Jagiellońską. Są przejezdne w obu kierunkach, ale prace remontowe już się tam zaczęły. Wkrótce pojawią się zmiany w organizacji ruchu.

Reklama

Prawie kilometrowa ulica Jagiellońska i ponad 600-metrowa ulica Stefana Batorego zostały przez inwestora czyli Miasto Chełm potraktowane jako jedno zadanie. I taką umowę na remont urzędnicy podpisali z wykonawcą czyli firmą BG Construction z Wólki Tarnowskiej.

Obie drogi może nie są newralgiczne dla komunikacji w mieście, ale ich stan od dawna prosił się o naprawę. Wyboje, koleiny i dziury nie zachęcały do jazdy. A to dobre, szybkie połączenie dla mieszkańców osiedli Cementowni i Działki z centrum miasta.

Zakres prac remontowych obejmie przebudowę nawierzchni ulic. Podbudowane zostaną również nowe chodniki, a trasa zyska nowe oznakowanie. Wzdłuż ulicy Jagiellońskiej dodatkowo powstanie ścieżka rowerowa.
Koszt modernizacji skalkulowano na 1,873 mln zł. Większość, bo 70 procent, pokryje dofinansowanie pozyskane przez miasto z Funduszu Dróg Samorządowych.

Ten remont nie powinien być bardzo uciążliwy dla chełmian. Tym bardziej, że wykonawca zobowiązał się ukończyć wszystkie roboty w ciągu dwóch miesięcy, do 30 października br.

***

Pracowników BG Construction zobaczymy także na innych chełmskich drogach. W tym samym czasie będą remontować jeszcze dwie inne ulice w mieście – Sybiraków i Okszowską.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA