REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
“Platforma kłamie”. Brak obwodnicy w kontrakcie wojewódzkim
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Poseł Beata Mazurek podczas posiedzenia Sejmu RP nr 88 wystąpiła z pytaniem o obwodnicę Chełma. Zapytała m.in. o to czy Zarząd Województwa Lubelskiego złożył w ramach kontraktu propozycję dotyczącą budowy trasy ekspresowej wraz z północną obwodnicą Chełma? Czy istnieją gwarancje finansowe rządu w zakresie realizacji inwestycji w regionie?
Budowa trasy ekspresowej Piaski – Dorohusk wraz z północną obwodnicą Chełma miała być zapisana w kontrakcie wojewódzkim zawartym między rządem a władzami województwa lubelskiego.

– Każde wystąpienie w imieniu lokalnej społeczności jest istotne, im ich więcej, tym lepiej. Przypomnę, że dzięki takim “interwencjom” udało się m.in. wyremontować dworzec PKP “Chełm Miasto”. Minister Rynasiewicz jednak nie wiedział, co mówi. Kłamał, że obwodnica znajduje się w kontrakcie wojewódzkim, a przecież jej nie ma. Pomimo tego, że przed wyborami samorządowymi Krzysztof Grabczuk, członek Zarządu Województwa Lubelskiego mówił, że obwodnica zostanie wpisana. Rządząca Plaforma Obywatelska kłamie i ma nas za durniów – to jedyny wniosek, który można wyciągnąć z tej lekcji. Temu rządowi trzeba nieustannie mówić “sprawdzam” i naciskać na niego z każdej strony wtedy jest szansa ze łaskawie nam coś zrobią.”- oznajmiła nam  Beata Mazurek.

Chełmska poseł  na posiedzeniu pytała: “Czy Zarząd Województwa Lubelskiego złożył w ramach kontraktu propozycję dotyczącą budowy trasy ekspresowej wraz z północną obwodnicą Chełma, czy też nie? Jeśli złożył, a państwo ją odrzuciliście, to dlaczego ją odrzuciliście? Pytam o to w sposób zdecydowany i szczególny, ponieważ wielokrotnie pytałam o obwodnicę Chełma i dostawałam różne zapewnienie w zależności od tego, kto odpowiadał, że to będzie. Dyskusyjny był temat realizacji tych inwestycji.” 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie wielokrotnie oznajmiała, że dokumentacja dotycząca tej inwestycji mogłaby zostać ukończona w 2013 roku a od 2014 roku inwestycja mogła być w trakcie realizacji.

Premier Ewa Kopacz, która w ostatnich dniach przebywała w województwie lubelskim w rozmowie z Krzysztofem Grabczukiem wyrażała poparcie dla budowy północnej obwodnicy Chełma.
(Link do naszego artykułu- tutaj)

Inne pytania podczas wystąpienia Beaty Mazurek: Na czym polegają gwarancje finansowe rządu w zakresie realizacji inwestycji w regionie? Czy istniała jakakolwiek procedura wyboru tych projektów? Czy istnieją kryteria oceny poszczególnych projektów? Czy powstał ranking projektów wraz z oceną punktową? Czy Zarząd Województwa Lubelskiego przeprowadził konsultacje społeczne? Czy ta lista może być aktualizowana? Czy projekty zawarte w kontrakcie znajdą się na liście projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, a jeśli tak, to w jaki sposób zostaną one wybrane?

Odpowiedzi na te pytanie dotyczące możliwości budowy obwodnicy Chełma udzielił Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Zbigniew Rynasiewicz :
– Tu był podawany przykład drogi nr 75, przykład obwodnicy Chełma. To są kwestie, których nie pomijamy. Droga nr 75 jest na liście podstawowej w kontrakcie zawartym z województwem małopolskim, jak również obwodnica Chełma jest…
Poseł Beata Mazurek: -Nie ma.
Zbigniew Rynasiewicz: -…w kontrakcie zawartym z województwem lubelskim…
Poseł Beata Mazurek: -Nie ma obwodnicy.
Poseł Beata Mazurek:- Panie Ministrze! Powiem delikatnie: niech pan tutaj nie opowiada bajek. W kontrakcie zawartym z województwem lubelskim nie ma wpisanej północnej obwodnicy Chełma. Proszę to sprawdzić. Jeśli mylę się, oczywiście pana przeproszę. Natomiast jeśli pan wprowadził w błąd nas, a tym samym wszystkich, którzy nas słuchają, to oczekuję, że pan też z tej mównicy powie: przepraszam. Bo póki co, obiecujecie. Obiecanki cacanki, a głupiemu radość. A tej obwodnicy jak nie było, tak nie ma. Dziękuję.

Czy nieustanna kontrola i sprawdzanie rządzących, wpłynie rzeczywiście na to, że pojawi się szansa na nowe inwestycje?

 

Wystąpienie Poseł Beaty Mazurek- tutaj

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
  • Zróbcie coś z tą czcionką. Jakieś dziwne znaczki, czytać się nie da!

    No votes yet.
    Please wait...
  • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    *