REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Będą darmowe szczepionki dla seniorów
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Chełmski samorząd ufunduje szczepionki przeciwko grypie starszym mieszkańcom miasta. Za darmo będzie mogło zaszczepić się tysiąc osób powyżej 65. roku życia.

Tak jak w latach poprzednich, tak i tym razem chełmski samorząd zamierza zakupić tysiąc szczepionek. Będą mogli z nich za darmo skorzystać chełmscy seniorzy czyli osoby, które ukończyły 65. rok życia. Miejski program profilaktyki grypy wśród seniorów ratusz organizuje we współpracy z Miejskim Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Chełmie.

Do szczepienia się przeciwko grypie, zwłaszcza w dobie pandemii, zachęcają lekarze specjaliści. Konsultant krajowy w dziedzinie epidemiologii dr hab. Iwona Paradowska-Stankiewicz apeluje, by nie zaniedbywać szczepień, gdyż “szczepienia chronią nas i nasze rodziny”.
Z kolei przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy prof. Adam Antczak zachęca wszystkich do szczepienia przeciwko grypie, bo “to najlepsza metoda na poprawienie odporności i uniknięcie powikłań pogrypowych” (więcej na portalu Nauka w Polsce).

Szczepienie przeciwko grypie ważne jest zwłaszcza w przypadku dzieci i osób starszych, bo te przechodzą chorobę ciężej.

O szczegółach związanych z organizacją bezpłatnych szczepień dla seniorów w Chełmie poinformujemy niebawem. 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*