REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Będą letnie pociągi do Włodawy
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Chełmscy radni postanowili dołożyć Marszałkowi Województwa nieco grosza z miejskiej kasy. Po to, by w letnie weekendy wrócił na tory pociąg pasażerski do Włodawy.

Uchwałę “w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Województwa Lubelskiego w zakresie dofinansowania zadania pn. Organizacja tras pociągów pasażerskich według indywidualnych rozkładów jazdy na linii kolejowej nr 81 (odcinek: Chełm – Włodawa), w sezonie letnim 2020 r.” podjęli na ostatniej sesji (28 maja) chełmscy radni.

Dotacja na rzecz uruchomienia tego połączenia to kwota z kasy miasta niewiele ponad 7,8 tys. zł. Do projektu dokładają się też samorządy gmin Chełm, Ruda Huta, Wola Uhruska i Włodawa.

Dzięki wspólnej zrzutce, w letnie weekendy znów wyruszą na tory szynobusy z Chełma do Włodawy i z powrotem. Oczywiście z obowiązkowym przystankiem nad Jeziorem Białym.
Pociągi kursować będą w soboty i niedziele, od 27 czerwca do 27 września 2020 r. Będzie dwie pary pociągów w ciągu dnia, rano i wieczorem.

***

Pociągi na trasie Włodawa-Chełm w okresie letnim, to już pewna tradycja. Samorzady robią swoistą zrzutkę dzięki, której mamy bliżej nie tylko nad jezioro Białe ale również do grzybodajnych Lasów Sobiborskich. Rok temu pociąg rozpoczął kursowanie już od 22 czerwca. 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*