REKLAMA
,
Będą nowe e-usługi dla chełmian?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmski samorząd chce inwestować w cyfryzację. Urzędnicy złożyli właśnie projekt, który pozwoli na wdrożenie m.in. nowych e-usług dla mieszkańców.

Reklama

Celem miejskiego projektu jest m.in. zapewnienie mieszkańcom Chełma dostępu do szerokiego zakresu wysokiej jakości usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną. Miasto Chełm zaplanowało wdrożenie szeregu rozwiązań, które usprawnią pracę urzędników. A mieszkańcom mają umożliwić szybsze i efektywniejsze załatwianie spraw.
Będą zakupy nowego sprzętu teleinformatycznego dla magistratu. Ten z kolei pozwoli zmodernizować system elektronicznego obiegu dokumentów, wprowadzenie systemu kolejkowego, a także wdrożenie szeregu ułatwień dla osób niepełnosprawnych.

Wniosek o dofinansowanie cyfryzacji urzędu miasta i wdrożenia e-usług dla mieszkańców został już złożony w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. Aktualnie trwa jego ocena.

Projekt jest warty prawie 7 mln zł. Dofinansowanie z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 może wynieść nawet 85 procent. Jeżeli pomysł zostanie oceniony pozytywnie i zdobędzie dofinansowanie, jego realizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Test dla tysiąca chełmian
Test dla tysiąca chełmian
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
REKLAMA