REKLAMA
,
Będą przysięgać w Szczebrzeszynie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W niedzielę, 24 marca, w Szczebrzeszynie odbędzie się przysięga wojskowa żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wśród ochotników – także chełmianie.

Reklama

W najbliższą niedzielę (24 marca), o godz. 12.00, na placu Tadeusza Kościuszki w Szczebrzeszynie kolejni żołnierze – ochotnicy złożą uroczystą przysięgę na sztandar 9. Pułku Piechoty Legionów AK i zasilą szeregi 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. To druga przysięga w tym roku i osiemnasta w historii brygady.

Ceremonię poprzedzi msza św. w intencji żołnierzy, która zostanie odprawiona o godz. 10.30 w kościele pw. św. Mikołaja przy ul. Wyzwolenia 1 w Szczebrzeszynie. Uroczystość zakończy się o godz. 13.00 defiladą pododdziałów 2 LBOT. W programie przewidziany jest pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie, a także prezentacja pojazdów i wyposażenia lubelskiej brygady. Będzie również okazja, aby porozmawiać z żołnierzami OT na temat służby i rekrutacji.

Ochotnicy, którzy złożą w niedzielę przysięgę przechodzą aktualnie intensywne, szesnastodniowe szkolenie podstawowe, które odbywa się na terenie jednostki wojskowej w Zamościu. Pod okiem instruktorów poznają podstawy strzelectwa, taktyki, topografii, łączności, zasad zachowania na polu walki, sztuki przetrwania oraz pierwszej pomocy medycznej. Ochotnicy pochodzą z całego województwa lubelskiego, także z Chełma, reprezentują różne środowiska, wykonują różne zawody. Łączy ich zainteresowanie wojskiem, chęć zdobycia nowych umiejętności i gotowość, aby w obliczu różnych zagrożeń bronić i wspierać lokalną społeczność.

2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej liczy już ponad 3200 żołnierzy. W naszym regionie nie brakuje chętnych do pełnienia służby w OT. Rekrutacja trwa cały czas i osoby zainteresowane wciąż mogą dołączyć do formacji. Najbliższe szkolenia podstawowe dla ochotników odbędą się: 9-24.05., 22.06-07.07., 27.07.-11.08., 17.08.-01.09.2019 r.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA