REKLAMA
,
Będą uczyć pierwszej pomocy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W Chełmie powstała fundacja – Centrum Ratownictwa Specjalistycznego. Jest to organizacja non profit założona przez dwóch mieszkańców naszego miasta – Przemysława Zugaja i Kamila Kociubińskiego.

Reklama

To pierwsze takie przedsięwzięcie w naszym regionie. Fundacja – Centrum Ratownictwa Specjalistycznego zajmie się propagowaniem ratownictwa na terenie miasta. Założyciele mają sporo planów. Poza organizowaniem różnego rodzaju akcji chcą również szkolić. Mimo, że fundacja działa dopiero od 12 maja już odbyły się pierwsze kursy.

– Mieliśmy okazję szkolić z zakresu pierwszej pomocy harcerzy, którzy zabezpieczali procesję Bożego Ciała – wyjaśnia nam Kamil Kociubiński, chełmski ratownik medyczny i wiceprezes fundacji.

Członkowie fundacji to eksperci w swojej dziedzinie, którzy dalej chcą się szkolić, by swoją wiedzą dzielić się z innymi. W planach mają zorganizowanie pokazu pierwszej pomocy połączonego z nauką jej udzielania. Podjęli również współpracę z ratownikami GOPR-u, których będą szkolić w zakresie ratownictwa medycznego.

– Jest to fajny rodzaj współpracy, w zasadzie wymiany wzajemnej pod względem szkoleń. Dzięki temu poznamy zasady tzw. wysokościówki – dodaje Kociubiński. – Działamy również z Bieszczadzką Grupą Ratowników Wodnych, także to już trwa.

Członkowie fundacji – Centrum Ratownictwa Specjalistycznego swoje pierwsze pokazy będą prezentowali na własnym sprzęcie. W przyszłości chcą skompletować przyczepę do zabezpieczania zdarzeń masowych. Jeśli uda się im to, taki sprzęt dostaną chełmscy strażacy.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA