REKLAMA
,
Nie będzie hotelu dla zwierząt
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Protest mieszkańców ul. Metalowej i Rusałki przyniósł efekty. Na ich osiedlu nie powstanie hotel dla zwierząt. Inwestor wycofał się z budowy obiektu.

Protestujemy przeciwko tej inwestycji. W planie zagospodarowania przestrzennego dla miasta Chełm, ta nieruchomość jest przeznaczona pod zabudowę jednorodzinną lub dopuszcza się funkcjonowania usług nieuciążliwych. Ta takową nie jest – brzmi treść petycji, która wylądowała na biurku władz miasta. Podpisało ją ponad 140 osób.

Mieszkańcy argumentowali, że nie są przeciwnikami zwierząt, ale w niewielkiej odległości od nieruchomości funkcjonuje Szkoła Podstawowa w Żółtańcach. Teren jest zlokalizowany w strefie ochronnej ujęcia wody podziemnej „Trubaków”, a jakiekolwiek skażenie tego terenu, może spowodować jego zamknięcie. Uciążliwa miałaby być również woń zwierząt oraz hałasy skondensowane na tak małej przestrzeni. Oprócz tego, budowa obiektu i ogrodzenia wokół niego nie została zgłoszona do Urzędu Miasta.

Reklama

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta temat w swojej interpelacji podjął radny Mariusz Kowalczuk.

Sprawa dotarła do nas na piśmie w postaci protestu mieszkańców. Faktycznie, wniosek inwestora, zgłoszenie albo zapytanie nie wpłynął do miasta. Sprawę skierowaliśmy do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego – odpowiadał wiceprezydent Józef Górny.

Jak się dowiedzieliśmy, w ubiegłą środę (30 sierpnia) odbyła się doraźna kontrola na działce, gdzie urzędnicy faktycznie stwierdzili wykonywanie robót budowlanych.

Inwestorka zadeklarowała się, że przystąpi do rozbiórki. Z posiadanych przez nas wiadomości wynika, że już ją rozpoczęto – mówił Tomasz Zakrzewski, starszy inspektor nadzoru budowlanego Miasta Chełm.

Następną kontrolę w tym miejscu wyznaczono na 12 września. Do tego czasu przedsiębiorca ma czas na rozbiórkę budynku.

 

Napisz komentarz
 • Pani Moniko mam nadzieję, że nikt i nic Pani nie zatrzyma

 • Co za bzdura – wymysły bez sprawdzenia informacji. To, że coś się opóźni, nie oznacza, że tego nie będzie. Polecam najpierw dowiedzieć się faktów, a dopiero potem pisać publicznie.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA