REKLAMA
,
Będzie inkubator dla przedsiębiorczych
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmskie Centrum Aktywności Gospodarczej jednak powstanie! Władzom miasta udało się pozyskać dodatkowe fundusze na realizację.

Reklama

Powstanie Centrum Aktywności Gospodarczej – miasto zdobyło dodatkowe środki na realizację inwestycji – poinformował dzisiaj (19 lutego) Jakub Banaszek, prezydent Chełma.

Projekt inkubatora dla przedsiębiorczych został przygotowany przez poprzednie władze (pisaliśmy na ten temat m.in. tutaj), ale szybko okazało się, że inwestycja była niedoszacowana. Miasto początkowo oceniło, że na budowę wystarczy 22 mln zł. Tymczasem projekt okazał się sporo droższy.

Pamiętam jak na moje biurko trafiła notatka służbowa z informacją, że po wykonanej analizie realna wartość inwestycji to ponad 39 mln…– wspomina prezydent Banaszek.

Władze miasta podjęły zatem próbę pozyskania dodatkowych środków z Urzędu Marszałkowskiego i dzisiaj otrzymały oficjalne zapewnienie: Urząd Marszałkowski zwiększa wartość całkowitą projektu do kwoty 39 430 178, 76 zł. Dofinansowanie zostanie zwiększone do kwoty 27 316 914, 56 zł.

– Chciałbym podziękować Wicemarszałek Sejmu RP Beacie Mazurek za wsparcie dla naszego projektu oraz władzom województwa, na czele z Marszałkiem Jarosławem Stawiarskim za zwiększenie dofinansowania dla realizacji zadania cieszy się prezydent i zapewnia: – Prace rozpoczną się w tym roku i potrwają do 2021 r.

***

Przypomnijmy, Chełmskie Centrum Aktywności Gospodarczej to projekt skierowany na pomoc dla młodych przedsiębiorców w naszym mieście. Miasto zaplanowało budowę Centrum na miejskich terenach inwestycyjnych w rejonie ul. Ceramicznej. Na terenie około 4,3 hektara stanąć ma kompleks produkcyjno-biurowy, w którym będzie mogło rozpocząć działalność nawet kilkadziesiąt firm. Na centrum składać się mają hale produkcyjne i magazynowe o łącznej powierzchni około 7 tysięcy mkw, część biurowa, drogowa sieć wewnętrzna, parkingi, itd.
Centrum służyć ma wspieraniu przedsiębiorców, głównie młodych osób, które mają pomysły na własną firmę, a nie zawsze dysponują odpowiednimi funduszami na start. Dostęp do centrum na pewno ułatwi im rozpoczęcie biznesu.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Mowimy o dwóch różnych sprawach: o budżecie miasta i o rachunku ekonomicznym tego przedsiewziecia 😉
  Akurat za tę inicjatywę trzymalem kciuki zarówno przed jak i po wyborach ale nie podoba mi sie argunentacja zwiekszania wydatkow.
  Zawsze nabieram podejrzeń gdy zamiast polityki ekonomicznej proponuje mi sie ekonomię polityczną 😉

  No votes yet.
  Please wait...
 • Zorro w teorii. W praktyce to więcej o 17, ale gdyby nie zrealizowali tej inwestycji to spadłyby dochody miasta a więc jeszcze większy deficyt. Na dziś wychodzi na to, że jesteśmy bankrutem. Ciekawe czy postawią Agacie jakieś zarzuty

  No votes yet.
  Please wait...
 • * mln

  No votes yet.
  Please wait...
 • Latwo policzyc jezeli wydaje sie 10 ml wiecej niz planowano, jaki by efekt nie byl to rachunek ekonomiczny bedzie powiekszony o 10 ml strat 😉

  No votes yet.
  Please wait...
 • Podstawowe pytanie – jaki efekt ekonomiczny inwestycji.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Zanim skończą budowę to koszt urośnie do 100 mln

  No votes yet.
  Please wait...
 • Poczekajmy na rozstrzygnięcie przetargu i zobaczymy czy JB doszacował ?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA