REKLAMA
,
Będzie jarmark na placu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

18 i 19 grudnia na Pl. Łuczkowskiego w centrum Chełma rozgoszczą się uczestnicy Jarmarku Bożonarodzeniowego. Będą stragany z regionalnymi potrawami, ozdobami świątecznymi, choinkami, ale także muzyka, pokazy i degustacje.

Reklama
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Urząd Miasta Chełm zapraszają na Jarmark Bożonarodzeniowy. Wydarzenie odbędzie się 18 i 19 grudnia na Pl. Łuczkowskiego w Chełmie. I choć wiele miast, głównie niemieckich i włoskich,  decyduje się odwołać przedświąteczne kiermasze, to Chełm pozostaje przy swoim.
 
W programie chełmskiego jarmarku przewidziano m.in. występy zespołów artystycznych, kiermasz produktów tradycyjnych, wystawę rękodzieła czy pokaz kulinarny Jakuba Steuermarka, kucharza znanego z programu telewizyjnego „Pytanie na śniadanie”.  
 
W sobotę 18 grudnia jarmark rozpocznie się o godzinie 10:00.
Natomiast już o 10:15 odbędzie się degustacja kompotu przygotowanego przez Jakuba Steuermarka. Pokaz kulinarny gościa odbędzie się w godzinach 12:00-13:00 oraz 16:30-17:30. Kucharza będzie można więc obejrzeć w akcji kilka razy.
 
W godzinach od 10:30 do 11:00 zaplanowano wspólne ubieranie choinki. Kilka minut po jej przystrojeniu uczestnicy jarmarku będą mogli z kolei rozpocząć degustację produktów tradycyjnych na stoisku promocyjnym Regionu Lubelskiego. A gdy już zakończy się ta część wydarzenia – obejrzeć występ zespołu dziecięcego z Przedszkola nr 2 w Chełmie.
 
O godzinie 14:00 dla mieszkańców zagra zespół VOX, a o 15:30Cookies Band.
Równolegle do występu zespołu VOX nastąpi rozstrzygnięcie bożonarodzeniowych konkursów. Na chwilę przed wejściem na scenę Cookies Band, zwycięzcom konkursu świątecznego wręczone zostaną nagrody w postaci choinek.

***

W niedzielę Jarmark rozpocznie się o godzinie 10:00. Mieszkańcy ponownie będą mieli możliwość degustacji potraw oraz produktów dostępnych u wystawców. Całość wzbogaci oprawa muzyczna.
 
Tego dnia z Chełma nadawać będzie również, ze swojego szklanego studia, Radio ZET. Reporterzy rozgłośni będą przeprowadzać wywiady, a relacji z Chełma będzie można wysłuchać na antenie rozgłośni.
 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA