REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Będzie kolejna Wojna Światowa? Co myślą chełmianie?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Coraz częściej mówi się o możliwym wybuchu globalnego konfliktu.  Między USA i Rosją iskrzy coraz mocniej. Zapytaliśmy chełmian, co o tym sądzą.

W mediach masowych oraz internecie coraz częściej mówi się o możliwym wybuchu wojny. Temat, który jeszcze niedawno był domeną wyłącznie wąskiej grupy fanatyków teorii spiskowych, dziś jest poważnie analizowany w powszechnych mediach. Ze względu na położenie geograficzne naszego miasta postanowiliśmy zapytać mieszkańców o obawy związane z możliwym wybuchem wojny. Wśród chełmian panują zróżnicowane głosy. Większość z nich jest jednak pełna obaw.

Reklama

Z całą pewnością mieszkańcy boją się wojny. Wojna to straszna rzecz – mówi z zaniepokojeniem Pani Hanna.

Boję się wojny. Boję się o bezpieczeństwo mojej rodziny i o to, że moje spokojne życie może w momencie zamienić się w piekło. Boję się, ponieważ nie potrafię patrzeć na cierpienie innych – nie kryje przerażenia 22-letni Pan Damian.

Jeśli wojna dotrze do naszego kraju, postaram się być jednym z pierwszych, którzy zgłoszą się jako ochotnicy do najbliższej jednostki wojskowej. Nie odczuwam strachu. Póki co wojna jest dla mnie czymś bardzo odległym – deklaruje 35-letni Pan Łukasz.

Boję się wybuchu wojny. Naprawdę, bardzo się tego boję – mówi z przerażeniem 23-letni Pan Przemysław

Trudno powiedzieć, czy mieszkańcy się boją. Ja, szczerze mówiąc nie zastanawiam się nad tym – Pan Henryk.

Nie! Nie boję się wojny. Jeśli do niej dojdzie, wezmę broń i będę walczyć z żołnierzami o przetrwanie – mówi 22-letnia Pani Sylwia.

Żyję w wolnym kraju. Zjawisko wojny nie jest mi znane. Wydaje mi się, że strach przed nieznanym jest czymś naturalnym. Jeśli ma wybuchnąć, to wybuchnie i nikt nie będzie pytał mnie, czy się boję – 24-letni Pan Grzegorz.

Jestem w takim wieku, że mi to już generalnie wszystko jedno – 76-letni Pan Zbigniew.

Jestem matką, boję się o swoje dzieci. Mam nadzieję jednak, że wojna do nas nie dotrze – 31-letnia Pani Magda.

Z wypowiedzi mieszkańców wynika, że strach wśród mieszkańców jest obecny. Nadzieje, że do wojny nie dojdzie lub nie dotrze ona w nasze okolice są równie silne.

A czy Wy obawiacie się wybuchu wojny?

Czekamy na Wasze opinie.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Grzegorz Mateuszczuk

  pomyliłem się podczas wpisywania tutaj komentarza – odnosiłem się do innego artykułu. Jednak uważam za wysoce nieprofesjonalne, mówiąc kolokwialnie, wyjebywanie moich komentarzy. Ja od 20 lat z takim zachowaniem się nie spotkałem. Ta strona jest ewidentnie sponsorowana przez władze rządzące miastem co zamierzam udowodnić już niedługo. Wikileaks to będzie pikuś. Pozdrawiam

  No votes yet.
  Please wait...
  • Grzegorz Mateuszczuk

   ten się smieje kto sie smieje ostatni

   No votes yet.
   Please wait...
  • O czym mowa?

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama