REKLAMA
,
Będzie kolejna Wojna Światowa? Co myślą chełmianie?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Coraz częściej mówi się o możliwym wybuchu globalnego konfliktu.  Między USA i Rosją iskrzy coraz mocniej. Zapytaliśmy chełmian, co o tym sądzą.

W mediach masowych oraz internecie coraz częściej mówi się o możliwym wybuchu wojny. Temat, który jeszcze niedawno był domeną wyłącznie wąskiej grupy fanatyków teorii spiskowych, dziś jest poważnie analizowany w powszechnych mediach. Ze względu na położenie geograficzne naszego miasta postanowiliśmy zapytać mieszkańców o obawy związane z możliwym wybuchem wojny. Wśród chełmian panują zróżnicowane głosy. Większość z nich jest jednak pełna obaw.

Reklama

Z całą pewnością mieszkańcy boją się wojny. Wojna to straszna rzecz – mówi z zaniepokojeniem Pani Hanna.

Boję się wojny. Boję się o bezpieczeństwo mojej rodziny i o to, że moje spokojne życie może w momencie zamienić się w piekło. Boję się, ponieważ nie potrafię patrzeć na cierpienie innych – nie kryje przerażenia 22-letni Pan Damian.

Jeśli wojna dotrze do naszego kraju, postaram się być jednym z pierwszych, którzy zgłoszą się jako ochotnicy do najbliższej jednostki wojskowej. Nie odczuwam strachu. Póki co wojna jest dla mnie czymś bardzo odległym – deklaruje 35-letni Pan Łukasz.

Boję się wybuchu wojny. Naprawdę, bardzo się tego boję – mówi z przerażeniem 23-letni Pan Przemysław

Trudno powiedzieć, czy mieszkańcy się boją. Ja, szczerze mówiąc nie zastanawiam się nad tym – Pan Henryk.

Nie! Nie boję się wojny. Jeśli do niej dojdzie, wezmę broń i będę walczyć z żołnierzami o przetrwanie – mówi 22-letnia Pani Sylwia.

Żyję w wolnym kraju. Zjawisko wojny nie jest mi znane. Wydaje mi się, że strach przed nieznanym jest czymś naturalnym. Jeśli ma wybuchnąć, to wybuchnie i nikt nie będzie pytał mnie, czy się boję – 24-letni Pan Grzegorz.

Jestem w takim wieku, że mi to już generalnie wszystko jedno – 76-letni Pan Zbigniew.

Jestem matką, boję się o swoje dzieci. Mam nadzieję jednak, że wojna do nas nie dotrze – 31-letnia Pani Magda.

Z wypowiedzi mieszkańców wynika, że strach wśród mieszkańców jest obecny. Nadzieje, że do wojny nie dojdzie lub nie dotrze ona w nasze okolice są równie silne.

A czy Wy obawiacie się wybuchu wojny?

Czekamy na Wasze opinie.

Napisz komentarz
 • Grzegorz Mateuszczuk

  pomyliłem się podczas wpisywania tutaj komentarza – odnosiłem się do innego artykułu. Jednak uważam za wysoce nieprofesjonalne, mówiąc kolokwialnie, wyjebywanie moich komentarzy. Ja od 20 lat z takim zachowaniem się nie spotkałem. Ta strona jest ewidentnie sponsorowana przez władze rządzące miastem co zamierzam udowodnić już niedługo. Wikileaks to będzie pikuś. Pozdrawiam

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA