REKLAMA
,
Będzie mural na Brzozowej
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Mural poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920 roku powstanie na budynku przy ul. Brzozowej 9 w Chełmie. To nie jedyny pomysł na upamiętnienie rocznicy.

Reklama

Miasto Chełm informuje, że na 100-lecie Bitwy Warszawskiej powstanie w Chełmie mural poświęcony temu wydarzeniu. Mural pojawi się na ścianie budynku przy ul. Brzozowej 9. To ten sam budynek, w którym ma siedzibę m.in. związek emerytów, rencistów i inwalidów. Należący do miasta obiekt niedawno przeszedł remont.

Pieniądze na realizację pomysłu zdobyli członkowie oddziału PTTK w Chełmie. Pochodzą z puli przeznaczonej przez Ministerstwo Obrony Narodowej na konkurs pn. „Historyczny Mural – 1920 polskie zwycięstwo dla wolności Europy”.

Wykonanie malunku to kwestia kilku najbliższych tygodni – zapewniają miejscy urzędnicy. Dodają przy tym, że… W planach mamy kolejne murale. Obecnie dopinamy formalności i już niebawem powinniśmy mieć dla was następną porcję dobrych informacji .

To nie wszystkie inicjatywy chełmskiego oddziału PTTK im. Kazimierza Janczykowskiego związane z rocznicą Bitwy Warszawskiej. 15 sierpnia, o godz. 11.30, na budynku Szkolnego Schroniska Młodzieżowego nieopodal I Liceum Ogólnokształcącego, nastąpi wmurowanie tablicy pamiątkowej. Tablica przypomni o pobycie w tym miejscu Józefa Piłsudskiego. Marszałek kwaterował w Chełmie w dniach 1-2 sierpnia 1920 roku.

Więcej o miejskich uroczystościach 15 sierpnia piszemy tutaj.

Napisz komentarz
 • Super! Oby więcej takich inicjatyw i patriotycznych/historycznych murali w naszym mieście, przynajmniej dlatego, że Lepsze to, niż szare, brudne, monotonne i nie ciekawe ściany.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Gospodarcze centrum dla młodych
  Absolutorium dla prezydenta
  Absolutorium dla prezydenta
  Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
  Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
  Waśniewskiego znowu przejezdna
  Raport o stanie Chełma
  REKLAMA