REKLAMA
,
Będzie mural na Brzozowej
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Mural poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920 roku powstanie na budynku przy ul. Brzozowej 9 w Chełmie. To nie jedyny pomysł na upamiętnienie rocznicy.

Reklama

Miasto Chełm informuje, że na 100-lecie Bitwy Warszawskiej powstanie w Chełmie mural poświęcony temu wydarzeniu. Mural pojawi się na ścianie budynku przy ul. Brzozowej 9. To ten sam budynek, w którym ma siedzibę m.in. związek emerytów, rencistów i inwalidów. Należący do miasta obiekt niedawno przeszedł remont.

Pieniądze na realizację pomysłu zdobyli członkowie oddziału PTTK w Chełmie. Pochodzą z puli przeznaczonej przez Ministerstwo Obrony Narodowej na konkurs pn. „Historyczny Mural – 1920 polskie zwycięstwo dla wolności Europy”.

Wykonanie malunku to kwestia kilku najbliższych tygodni – zapewniają miejscy urzędnicy. Dodają przy tym, że… W planach mamy kolejne murale. Obecnie dopinamy formalności i już niebawem powinniśmy mieć dla was następną porcję dobrych informacji .

To nie wszystkie inicjatywy chełmskiego oddziału PTTK im. Kazimierza Janczykowskiego związane z rocznicą Bitwy Warszawskiej. 15 sierpnia, o godz. 11.30, na budynku Szkolnego Schroniska Młodzieżowego nieopodal I Liceum Ogólnokształcącego, nastąpi wmurowanie tablicy pamiątkowej. Tablica przypomni o pobycie w tym miejscu Józefa Piłsudskiego. Marszałek kwaterował w Chełmie w dniach 1-2 sierpnia 1920 roku.

Więcej o miejskich uroczystościach 15 sierpnia piszemy tutaj.

Napisz komentarz
 • Super! Oby więcej takich inicjatyw i patriotycznych/historycznych murali w naszym mieście, przynajmniej dlatego, że Lepsze to, niż szare, brudne, monotonne i nie ciekawe ściany.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA