REKLAMA
,
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Powoli wyjaśnia się zagadkowa obecność byłego wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego podczas ostatniej konferencji prasowej prezydenta Banaszka. Światło na tę sytuację rzucił dzisiaj serwis TVN24.

Reklama

W ostatni piątek, to właśnie Janusz Cieszyński zaprezentował podczas konferencji prasowej strategię, którą ma wykorzystać miasto Chełm w walce z koronawirusem. Towarzyszący mu prezydent Banaszek nie wyjaśniał tej sytuacji, a obecni na konferencji dziennikarze nie zadali na ten temat żadnego pytania. 

Janusz Cieszyński ma trochę wolnego czasu. Już jakiś czas temu zrezygnował bowiem ze stanowiska wiceministra zdrowia. Ma na tym stanowisku szereg niewątpliwych zasług związanych z cyfryzacją służby zdrowia. Jednak na jego koncie pozostają niejasne kontrakty na zakup m.in. respiratorów  zawarte przez Ministerstwo m.in. z lubelskim handlarzem bronią (firma E&K). Odpoczywał od sierpnia aż do minionego piątku, kiedy to pojawił się w Chełmie. Jak donosi TVN24, nie ma w tym żadnego przypadku.

Janusz Cieszyński, były wiceminister zdrowia odpowiedzialny między innymi za zakupy dla służby zdrowia w pierwszej fali pandemii, zostanie wiceprezydentem Chełma – dowiaduje się tvn24.pl. Sam Cieszyński sprawy nie chce komentować, ale przyznaje, że zaczyna pracę w chełmskim ratuszu od poniedziałku – pisze Szymon Jadczak w serwisie stacji.

Nam także nie udało się potwierdzić tych informacji. Dzisiaj Chełm ma dwóch, a właściwie dwie zastępczynie prezydenta. Funkcje te pełnią Agnieszka Kruk i Dorota Cieślik.  Cieszynski musiałby zająć miejsce jednej z nich. Czy tak się stanie? Na razie nie wiadomo. Plotki o rozstaniu się prezydenta z A. Kruk pojawiały się już jakiś czas temu. W całym zamieszaniu pewne jest jedno – stanowisko zastęcy prezydenta Chełma to bardzo gorący fotel. Zajmowało go już  5 osób. Jednym znich  był młody człowiek (obiecaliśmy, że nie będziemy używać jego nazwiska), którego prezydent Banaszek „przywiózł” z Warszawy. Trochę podobnie wygląda ścieżka kariery J. Cieszyńskiego. Z tą rzecz jasna różnicą, że pełnił on o wiele poważniejsze funkcje niż jego poprzednik. Prezydent podał więc rękę zapewne znajomemu jeszcze z czasów swojej pracy w Warszawie. TVN24 przypomina:

W Chełmie Janusz Cieszyński znalazł się dzięki Jakubowi Banaszkowi. To jeden z niewielu powiązanych z PiS prezydentów miast. W 2018 roku 27-letni Banaszek wygrał prezydenturę z wynikiem 50,89 proc. głosów. W kampanii wspierali go zarówno premier Mateusz Morawiecki, jak i Jarosław Kaczyński. Wcześniej Banaszek był szefem gabinetu minister rozwoju Jadwigi Emilewicz  a także doradcą premiera Morawieckiego oraz ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła.

Tagi
Napisz komentarz
 • Czy gdzieś są przyjmowane zakłady,czy i kiedy nowa zmiana vice?

 • TSJ.
  Nowy wiceprezydent objął stanowisko poprzedni otrzymał sowitą odprawę i dalej kręci pisowski biznes.
  Pracujesz ale nie pracujesz dla miasta dla społeczeństwa tylko dla partii. Bo partia czuwa i patrzy. Jednych nagradza drugich odsyła na kwarantannę.
  Czy w takich realiach będziesz fachowcem?
  Nigdy ale będziesz dobrym partyjniakiem, czy myśmy już tego nie przerabiali?

 • Nie lam sie wyborco, już niedługo będą składali nowy budżet a w nim znajdziesz stosowne uzasadnienie w cenach wody, śmieci czy innych opłat komunalnych dla tych strategicznych posunięć Banaszka.
  A przecież zdaje się centralnie podali że wchodzi do Chełma bezpłatna komunikacja…..
  I twierdzisz że nas nie stać?

  • Jak ktoś sobie myśli, że coś w tych czasach może być bezpłatne, to jest ciężki frajer. Nikt nikomu nic za darmo nie da, nawet po mordzie, bo przy nadarzającej się okazji 🤑 w ciemnym zaułku, zazwyczaj kieszenie takiemu solidnie przeczyszczą z gotówki – za fatygę!
   Analogicznie działa miasto. Chuligan nieco podobny, bo bezwzględny, beszczelny w gruncie rzeczy i też swój! Na kasę z kieszeni mieszkańców jako żywo bardzo łasy. Po mordzie co prawda nie daje, ale równie nieprzyjemny niesmak w dziobkach nam na długo pozostawia.
   Jak to będzie pięknie, jak ta wspomniana komunikacja będzie „darmowa”!
   Miasto z pieniędzy miejskich (a więc naszych!) musi pokryć koszty eksploatacji taboru, obsługi, paliwa. Autobusy na powietrze nie jeżdżą, choć kierowca mógłby oczywiście za swoje dieńgi tankować, ale raczej się na ten honorowy przywilej nie zgodzi, bo jak już ostatnią koszulę sprzeda co dalej ?
   Choć kto wie? W perspektywie taki DYPLOM uznania w wersji ekonomicznej na ścianie w kuchni za całe 3,50 PLN i uścisk gumowej rękawiczki na dłoni wdzięcznego prezydenta miasta? 🤔😁
   Żyć, nie umierać!
   Temat dotyczący akurat tej infrastruktury miasta jest nawet ciekawy, choć nie dotyczy wszystkich. Níe tak dawno jeden z współczesnych nam „wieszczów” narodowych z Wawki coś takiego przepowiadał: Wy w tym Chełmie macie ze trzy autobusy!
   Tak, trzy. Ale jakie? Bezpłatne, panie dzieju!!! Bezpłatne!
   Jałmużna dla ubogich?

 • Najbliższe wybory 2023, będę bardzo zdziwiony jeżeli ten gościu dotrwa do nich na stanowisku wiceprezydenta. A my zapmnimy jak tych którzy już byli, to chyba 6 zastępca.
  Więcej rzeczy jest na niebie i na ziemi niż się śniło to waszym filozofom, jak to mniej więcej ujął mistrz Shakespeare.

 • Okazuje się, że Chełm to bardzo bogate miasto skoro zatrudnia się 3 wiceprezydentów. PiSowskie bizancjum! WSTYD!!!

 • Piękny wizerunkowy (póki co tylko) strzał w kolano Panie Banaszek…

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA