REKLAMA
,
Będzie remont szpitala
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Sześć szpitali z regionu dostało prawie 97 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na modernizacje swoich placówek. Chełmski szpital właśnie ogłosił przetarg na wydanie swojej części dotacji.

Reklama

Umowa opiewająca na kwotę 96,862 mln zł z RPO WL z przeznaczeniem na ochronę zdrowia została podpisana 29 grudnia 2017 r.

– W ramach umowy sześć szpitali podlegających pod Samorząd Województwa Lubelskiego wykona w swoich placówkach prace remontowo-budowlane mające na celu poprawę efektywności działalności leczniczych w obszarach potrzeb zdrowotnych mieszkańców naszego województwa – powiedział Sławomir Sosnowski, marszałek województwa.  – Chodzi głównie o dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych, a także wyposażenie w sprzęt medyczny.

Szpitale, które są partnerami projektu to: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie, Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie, Szpital Neuropsychiatryczny im. prof. M. Kaczyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej oraz Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II.

Chełmski szpital nie traci czasu i już ogłosił przetarg na prace budowlane w swoich obiektach. Chodzi o wykonanie remontu i przebudowę budynku szpitalnego „D” przy Szpitalnej 53, w celu „doprowadzenia do pełnej funkcjonalności na potrzeby Bloku Operacyjnego, Oddziału Urazowo-Ortopedycznego z Chirurgią Kręgosłupa oraz Oddziału Rehabilitacji Narządu Ruchu”.
W ramach remontu pomieszczenia zostaną m.in. dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, przebudowane zostaną instalacje i oświetlenie, pojawią się zewnętrzne windy. Termin składania ofert przez firmy zainteresowane udziałem w przetargu mija 19 stycznia br.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA