REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Będzie rewitalizacja placu i parku?
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Władze Chełma chwalą się, że projekty na rewitalizację Placu Łuczkowskiego oraz Parku Miejskiego znalazły się na ostatnim etapie w drodze o  fundusze. Możemy też zobaczyć plany i wizualizacje.

Jesteśmy na ostatnim etapie starania się o pozyskanie środków na rewitalizację Placu Łuczkowskiego oraz Parku Miejskiego – czytamy na stronie Miasto Chełm. – Wstępnie, w trybie negocjacyjno – uzgodnieniowym projekt został zaakceptowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Chodzi o dwa projekty. Pierwszy dotyczy rewitalizacji Paku Miejskiego przy ul. Lubelskiej. Park ma się stać zieloną oazą dla mieszkańców, ale także miejscem spotkań, relaksu i zabawy.

Drugi z pomysłów dotyczy zmian na Placu Edwarda Łuczkowskiego w centrum miasta. Pokazuje je projekt przedstawiony poniżej. Głównym celem tego projektu jest zabezpieczenie podziemi kredowych. Zakłada się m.in. wymianę podłoża, małą architekturę, dobudowę nowego budynku i zieleń. Zdaniem prezydenta Jakuba Banaszka, na placu powinno pojawić się  więcej drzew liściastych w donicach. Niestety, przebieg podziemnych korytarzy uniemożliwia normalne nasadzenia.

Jeśli uda nam się pozyskać dofinansowanie, to oba projekty zostaną wpisane do budżetu miasta, a w tym roku ogłoszone zostaną przetargi na realizacje – zapowiadają władze miasta.

Zobaczcie plany udostępnione przez Miasto Chełm.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*