REKLAMA
,
Będzie rewitalizacja placu i parku?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Władze Chełma chwalą się, że projekty na rewitalizację Placu Łuczkowskiego oraz Parku Miejskiego znalazły się na ostatnim etapie w drodze o  fundusze. Możemy też zobaczyć plany i wizualizacje.

Reklama

Jesteśmy na ostatnim etapie starania się o pozyskanie środków na rewitalizację Placu Łuczkowskiego oraz Parku Miejskiego – czytamy na stronie Miasto Chełm. – Wstępnie, w trybie negocjacyjno – uzgodnieniowym projekt został zaakceptowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Chodzi o dwa projekty. Pierwszy dotyczy rewitalizacji Paku Miejskiego przy ul. Lubelskiej. Park ma się stać zieloną oazą dla mieszkańców, ale także miejscem spotkań, relaksu i zabawy.

Drugi z pomysłów dotyczy zmian na Placu Edwarda Łuczkowskiego w centrum miasta. Pokazuje je projekt przedstawiony poniżej. Głównym celem tego projektu jest zabezpieczenie podziemi kredowych. Zakłada się m.in. wymianę podłoża, małą architekturę, dobudowę nowego budynku i zieleń. Zdaniem prezydenta Jakuba Banaszka, na placu powinno pojawić się  więcej drzew liściastych w donicach. Niestety, przebieg podziemnych korytarzy uniemożliwia normalne nasadzenia.

Jeśli uda nam się pozyskać dofinansowanie, to oba projekty zostaną wpisane do budżetu miasta, a w tym roku ogłoszone zostaną przetargi na realizacje – zapowiadają władze miasta.

Zobaczcie plany udostępnione przez Miasto Chełm.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA