REKLAMA
,
Będzie trasa ekspresowa do Dorohuska
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na opracowanie koncepcji programowej dla drogi ekspresowej S12 od Piask do Dorohuska.

Reklama

Wyłonieni w przetargu wykonawcy będą mieli 23 miesiące na opracowanie koncepcji programowej dla blisko 75-kilometrowej drogi ekspresowej. Będzie prowadzić od węzła Piaski Wschód do granicy z Ukrainą w Dorohusku. Projektanci przeanalizują projekt dwujezdniowej drogi ekspresowej z dwoma pasami ruchu. Jeśli z analiz i prognoz ruchu będzie wynikała potrzeba zachowania rezerwy pod trzeci pas, przedstawią także rozwiązania wariantowe.

Zamówienie podzielono na trzy części obejmujące cztery odcinki realizacyjne, w tym obwodnicę Chełma. Obecnie tylko obwodnica Chełma, omijająca miasto od północy, ma zapewnione finansowanie (zgodnie z zapisami w Programie Budowy Dróg Krajowych i Autostrad). Pozostałe odcinki będą mogły być realizowane w przypadku oszczędności przetargowych.

Przebieg drogi ekspresowej ustalony został decyzją środowiskową i nie podlega zmianie. Mogą pojawić się nowe rozwiązania dotyczące obsługi ruchu lokalnego. Trasa będzie biegła zupełnie nowym śladem i na zmianę omijała obecną drogę krajową nr 12 od północy lub od południa.
Przewidziana jest budowa siedmiu węzłów: Dorohucza, Siedliszcze, Chełm Zachód, Chełm Północ, Chełm Okszów, Chełm Wschód i Dorohusk. Na odcinku tym ma też powstać osiem miejsc obsługi podróżnych – od najprostszych z miejscami parkingowymi i sanitariatami, po rozbudowane ze stacjami paliw i restauracjami oraz miejscem pod ewentualną budowę obiektów noclegowych.

Gotowa koncepcja programowa  posłuży do opracowania dokumentacji przetargowej na wyłonienie wykonawcy inwestycji w trybie „projektuj i buduj”.
Więcej przeczytacie na stronie internetowej lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Napisz komentarz
 • Wieszcz,nie chodzi o tiry,tylko o to,że droga obrosnie handlem,a to zmniejszy handel w Chełmie.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Gospodarcze centrum dla młodych
  Absolutorium dla prezydenta
  Absolutorium dla prezydenta
  Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
  Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
  Waśniewskiego znowu przejezdna
  Raport o stanie Chełma
  REKLAMA