REKLAMA
,
Będzie w końcu to boisko?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

O boisko przy „Trójce” uczniowie i mieszkańcy osiedla walczą od wielu lat. W końcu są konkrety!

Reklama

Miasto Chełm podpisało umowę z wykonawcą, który zajmie się modernizację boiska przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 3 w Chełmie. W środę (12 lutego) odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli magistratu z firmą „Supreme Sport”, która oficjalnie odebrała teren budowy.

Prace rozpoczną się w ciągu najbliższych tygodni, wiele zależy od pogody. W każdym razie, zakres prac obejmuje m.in. roboty rozbiórkowe, ziemne, fundamentowe i podbudowy, a także nawierzchniowe oraz te związane z odwodnieniem i pełnym wyposażeniem boiska.

Przypomnijmy, o boisko od wielu lat walczyli uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy osiedla Rejowiecka. Pisaliśmy o tym m.in. tutaj. Inwestycja trafiła na listę do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego, ale nigdy się tego nie doczekała. Wciąż pojawiały się jakieś przeszkody – zła kalkulacja kosztów, brak pieniędzy lub brak wykonawcy.

Tym razem wszystko wskazuje na to, że boisko w końcu zostanie zmodernizowane. Środki na inwestycję zostały zabezpieczone w budżecie miasta na 2020 rok. Projekt finansowo wsparło też Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowa Polska”. Miasto wyłoniło wykonawcę robót, a ten odebrał teren budowy. Zgodnie z podpisaną umową, nowe boisko ma być gotowe do 24 lipca.

Napisz komentarz
 • Lata biedy komunistycznej – kiedyś boisko robiło się samemu.Owszem o innym standardzie,ale było.A teraz może być tylko full wypas.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Kolejową można przejechać
  Kolejową można przejechać
  REKLAMA