REKLAMA
,
Będzie więcej policjantów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

O dwie kobiety i 23 mężczyzn powiększył się lubelski garnizon policji. Wczoraj odbyło się ślubowanie nowoprzyjętych do służby funkcjonariuszy.

Reklama

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – to początek roty ślubowania, którą składa każdy wstępujący do służby funkcjonariusz. Policjantki i policjantów powitał w szeregach insp. Robert Szewc, Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie. Młodzi funkcjonariusze dostali także odznaki i legitymacje służbowe.

Wkrótce wyjadą na kurs podstawowy, podczas którego będą zdobywać wiedzę m. in. z zakresu znajomości obowiązujących przepisów prawnych i procedur ich stosowania. Poznają psychologiczne aspekty pracy policjanta oraz etyki zawodowej. Potem wrócą do swoich macierzystych jednostek.  Młodzi policjanci zasilą szeregi komend w: Lublinie, Zamościu, Białej Podlaskiej, Chełmie, Hrubieszowie, Łęcznej, Krasnymstawie, Łukowie, Puławach oraz Oddział Prewencji Policji.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby musieli przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmowało m. in. testy z wiedzy i sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską. Zaliczenie wszystkich etapów naboru nie oznacza, że kandydat na pewno zostanie przyjęty do policji. Na każdym etapie kandydaci dostają punkty, a na pracę mogą liczyć ci, którzy uzyskają największą ich liczbę.

Przy okazji przypominamy, kto może pełnić służbę w policji:

  • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzystający z pełni praw publicznych,
  • posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
  • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

W tym roku lubelski garnizon policji zamierza przyjąć do służby jeszcze 42 nowe osoby.
Zainteresowani powinni osobiście złożyć podania w dniach wtorek, środa, czwartek, w godz. 8-14, w siedzibie Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Lublinie, ul. Narutowicza 73, tel.  81 535-46-55.
Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji do służby w policji znajdziecie tutaj (kilknij).

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA