REKLAMA
,
Będziemy sprzątać Chełm
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Akcja „Sprzątanie Świata” zaplanowana jest w Chełmie na 18-20 września. Urząd Miasta już teraz przyjmuje zapisy  uczestników. Można się zgłaszać do 18 września. Sprawdź, jak akcja będzie wyglądać w tym roku?

Reklama

Fundacja „Nasza Ziemia” oraz Urząd Miasta Chełm wraz z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej zapraszają do udziału w tegorocznej edycji akcji „Sprzątanie Świata 2020”. W Chełmie wielkie porządki zaplanowano na 18-20 września. Przyświecać im będzie hasło „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.”

Zorganizowane grupy, które chcą wziąć udział w akcji, powinny zgłosić się do 18 września. Miejsce: Wydział Gospodarki Odpadami Komunalnymi Departamentu Komunalnego UM Chełm, ul. Mickiewicza 32A. Zgłoszenia można też dokonać telefonicznie pod nr  82 565 26 20 lub e-mail:  info@umchelm.pl.
Anonsując swój udział, należy wskazać opiekuna grupy i liczbę osób biorących udział w akcji. Ważny jest też termin i teren sprzątania oraz miejsce, gdzie złożymy zebrane śmieci.

Miasto Chełm będzie pomagać. Pracownicy samorządu deklarują pomoc w sprzątaniu w formie zabezpieczenia worków i rękawic do zbierania odpadów. Należy się po nie zgłaszać od 14 do 18 września w siedzibie Wydziału GOK przy ul. Mickiewicza 32A w Chełmie. Worki z zebranymi odpadami nieodpłatnie odbierze od nas MPGK sp. z o. o. w Chełmie.

Ogólnomiejskie sprzątanie zaplanowano na piątek, 18 września.
Natomiast w sobotę, 19 września, zachęcamy, aby każdy indywidualnie, z najbliższą rodziną, w gronie przyjaciół lub z sąsiadami posprzątał, przede wszystkim z plastiku, swoją okolicę: trasę rowerową, skwerek przed blokiem lub ulubiony park – zachęca magistrat.
A my przypominamy, że tworzywa sztuczne (butelki PET, woreczki foliowe, plastikowe opakowania po jogurtach czy chemii gospodarczej, folie aluminiowe, reklamówki) wrzucamy do pojemnika żółtego.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
REKLAMA