REKLAMA
,
Bez dowodu rejestracyjnego od jesieni
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Weszła w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym, która pozwala na jazdę tylko z prawem jazdy. Ale na podróżowanie bez dowodu rejestracyjnego i polisy OC w portfelu, trzeba jeszcze poczekać.

Zmiana wejdzie w życie w terminie określonym w komunikacie ogłoszonym przez ministra cyfryzacji – przypomina resort cyfryzacji. Komunikat ten będzie opublikowany z co najmniej trzymiesięcznym wyprzedzeniem.

Reklama

Na chwilę obecną nie ma w tej sprawie wyznaczonej żadnej konkretnej daty – zaznacza ministerstwo.

Rozpoczęły się natomiast konsultacje ze służbami, które mogą dokonywać kontroli drogowych. Po uzyskaniu od nich stosownych potwierdzeń, minister wyda i opublikuje komunikat.

Mamy nadzieję, że kierowcy będą mogli zostać uwolnieni od konieczności posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy OC jesienią tego roku – prognozuje MC.

Nowelizacja Prawa o ruchu drogowym przewiduje, że kierowcy nie będą mieli obowiązku posiadania przy sobie i okazywania podczas kontroli drogowej dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Jeśli samochód zostanie zatrzymany do kontroli, dane te sprawdzą funkcjonariusze policji czy Inspekcji Transportu Drogowego w centralnej ewidencji pojazdów. Ustawodawca zastrzegł, że zmiany te wejdą w życie po wdrożeniu koniecznych rozwiązań technicznych, a poinformuje o tym minister cyfryzacji.

Źródło: Kurier PAP.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA