REKLAMA
,
Świętujemy 11 Listopada
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nie ma dziś tradycyjnego świętowania Narodowego Dnia Niepodległości w Chełmie. Ale wielu z nas pamiętało o wywieszeniu flagi.

Reklama
Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiczną w kraju oraz konieczność minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, uroczystości związane ze 102. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości będą miały inny niż dotychczas charakter – czytamy na stronie Miasto Chełm.

Nie ma więc tradycyjnego świętowania z mieszkańcami, czyli parady kawalerii, defilady wojskowej i oficjalnych wystąpień przy Pomniku Niepodległości na Placu Łuczkowskiego.

Obchody ograniczyły się w tym roku do mszy w intencji Ojczyzny. Przy Mauzoleum na Górze Chełmskiej oraz przy Pomniku Niepodległości przedstawiciele władz miasta złożyli kwiaty.

Wielu chełmian już wczoraj zwróciło uwagę na banery i wystawy, które pojawiły się na miejskich budynkach. Np. na budynku Urzędu Miasta Chełm, a także kina „Zorza” oraz Młodzieżowego Domu Kultury zobaczyć można wystawy przypominające o Święcie Niepodległości.  To efekt współpracy chełmskiego samorządu z Instytutem Pamięci Narodowej.

Zachęcamy do symbolicznego uczczenia tego dnia poprzez udekorowanie swoich domów i mieszkań flagami biało-czerwonymi – piszą urzędnicy chełmskiego magistratu.

Z kolei wieczorem, 11 listopada, polecamy koncert pieśni i piosenek patriotycznych „Niepodległa„, który przygotowali artyści Chełmskiego Domu Kultury. Koncert będzie do obejrzenia w sieci na kanale ChDK na Facebooku (kliknij). Początek o godz. 19:00.

Napisz komentarz
 • Tym bardziej że komentarz Kasi to nie komentarz tylko złośliwa uwaga.
  Nie musisz się podpisywać, wiemy kim jesteś.

 • Oprócz komentarza Kasi, reszta to bełkot i grafomania, niestety 🙂

  • Co, może paru bluzgów ci tutaj brakuje? Nie zaglądaj i nie czytaj tej grafomanii jak jest be. Przecież spokojnie gdzie indziej znajdziesz sobie dużo lepsze towarzystwo razem ze swoją Kasią🙃.

 • Absolutnie zgadzam się z x.Tischnerem. zagrożeniem dla wiary jest człowiek dla samego siebie. Wtedy kiedy wiarę zamienia na zwykłą kalkulację. W obecnych czasach kościół powinien stać jak najdalej od władzy a nie żeby politycy uczyli go co ma robic i jak się ma bronić.

 • Co z wiarą? Powinna mieć się dobrze, jeżeli jest to wiara w Boga, a nie wiarę w wiarę, wiara w obrzędowość bez rozumienia kontekstu, i modlenia się do księdza (sic!!!).
  Przytoczę tutaj słowa, które pisał na początku lat 90 minionego wieku ks. prof. Józef Tischner
  „Jeśli Bóg – po latach rozkwitu – dopuści jakieś nieszczęście na nasz Kościół i naszą wiarę, to przyjdzie ono nie z zewnątrz, ale od wewnątrz: z krzykliwej wiary nie w Boga, ale wiary w wiarę”.
  Proponuję dla ciekawych świata, i nie dla obowiązku, czy przymusu, ale samej ciekawości zaglądać sobie do pewnej starożytnej księgi. Po kilka akapitów, nie więcej. Bardzo trudna, ale niosąca mimo upływu czasu praktyczne porady życiowe, nawet dla ateistów, bo czasy się zmieniają, a ludzie jakby tacy sami…

 • Może święto odzyskamy ale co z resztą: z wiarą, patriotyzmem i przyzwoitoscia.?

 • Niestety nie wiem ktora to policja normalna a które polityczna. Co do tej politycznej mam swoje podejrzenia.

 • Tak się dzieje, gdy „bez trybu” organizuje się narodowi życie.

  Kasiu, skorzystaj z możliwości milczenia, bo ten temat nie na Twoją mizerną główkę, dziecino.

 • Ukradli nam to święto, zrobili sobie cyrk z naszej wiary, z naszego patriotyzmu z naszej przyzwoitości.

 • Jaka atmosfera takie i obchody. Co się dziwić.

 • Święto, święto i po niepodległej. Jakoś tak smutno.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
  Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Miasto rusza do walki z wirusem
  Zapal znicz dla medyka
  Zapal znicz dla medyka
  Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
  Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
  REKLAMA