REKLAMA
,
Bezinteresowność po raz kolejny nagrodzona
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Kolejny ,,Chełmski Bohater” został wyłoniony. Tym razem laureat plebiscytu wykazuje ogromne zaangażowanie w chęć pomocy innym, często nie dostając nic w zamian. Jego postawa jest godna naśladowania. 

Reklama

W plebiscycie ,,Chełmski Bohater” wyłaniane są wyjątkowe osoby, które swoimi działaniami budzą podziw u innych. Tym razem została nim Pani Monika Korniejuk, wolontariuszka Chełmskiego Hospicjum.

Jakub Banaszek, Przewodniczący Stowarzyszenia Chełmianie, przy nagradzaniu Pani Moniki pamiątkowym dyplomem, argumentował: Pomaga Pani od wielu lat w Chełmskim Hospicjum, wykazując przy tym bezinteresowność. Tym samym promuje Pani i działa na rzecz naszego Miasta i za to chcielibyśmy podziękować. 

Monika Korniejuk jest osobą o wielkim sercu, dla której rzeczą najważniejszą jest dobro drugiego człowieka. Z zawodu jest bibliotekarzem i psychologiem. Na co dzień  pracuje w Chełmskiej Bibliotece Publicznej w Centrum Wiedzy o Regionie. Przez kilka lat była wykładowcą w Policealnym Studium TEP Edukacja. Bardzo lubiłam tę pracę, a przede wszystkim kontakt z młodzieżą. Wydaje mi się, że  moja otwartość na potrzeby innych pozwoliła mi ukierunkować się na pomoc charytatywną – mówi Pani Monika. W Chełmskim Hospicjum im. Księdza Kazimierza Malinowskiego udziela się w grupach wsparcia osób będących w żałobie oraz pomaga osobom chorym na nowotwór.

Pracuje tam grono osób, które pomagają bezinteresownie, okazując cierpliwość, zrozumienie i wsparcie. Wydaje mi się, że każdy człowiek ma w sobie jakiś dar. Nawet jeśli na początku nie zdaje sobie z tego sprawy, powinien go jakoś odkryć, umieć wykorzystać i podzielić się nim – dodaje Pani Monika.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Matko… kto pisze te art? Artykuł ma być napisany tak, aby po jednorazowym przeczytaniu był zrozumiały. A tu niczym opis przyrody w „Nad Niemnem”.

  No votes yet.
  Please wait...
 • pseudo polityk śmiech na sali

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA