REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Bezmyślni turyści z Chełma niszczą Tatry
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Kolejny przykład bezmyślności turystów z Chełma. Zdjęcie napisu wykonanego przez mieszkańca lub mieszkankę naszego miasta spotkało się z falą krytyki ze strony internautów. 

Mieszkańcy Chełma słyną z gościnności, bardzo często krytykujemy wszelkie przejawy wandalizmu. Przeszkadzają nam pomazane kamienice, zniszczone drzewka i elementy infrastruktury. Dlaczego więc niektórzy z nas, jadąc na wakacje niszczą to co nas otacza?

Do takiego aktu wandalizmu doszło w lipcu w Tatrach. Na jednym z kamieni na szlaku na Zawrat ktoś napisał: “Patryś/Chełm/Mój Syn!/Zawrat 2016”.

Napis sfotografował inny turysta, którego oburzył taki “sposób na pamiątkę z wakacji”. – Zdjęcie zrobiłem 15 lipca, na szlaku od Czarnego Stawu Gąsienicowego w stronę Zawratu, nad końcowym odcinkiem, nieco pod łańcuchami. Napis znajduje się w miejscu bardzo widocznym, ponieważ jest to kamień po którym się przechodzi – mówi w rozmowie z nami Maciek, autor zdjęcia. – Nie robię jakoś często takich zdjęć, bo gdybym za każdym razem miał dogrzebywać się do telefonu, to nigdzie bym nie dotarł. Tatry są już naprawdę strasznie pomazane. Wiadomo, że wszyscy należymy do zwierząt, jednak niektórym jak widać bliżej do małp niż innym. Szkoda, bo po to mają ten orzeszek w głowie, żeby go używać.

Jak się okazuje internauci już szukają sprawcy. Pojawiły się nawet wpisy, że inny z turystów zrobił zdjęcie osobie, która mazała markerem po tym kamieniu. Najprawdopodobniej była to kobieta. Zdjęcie ma zostać przekazane do odpowiednich służb. Czy uda się ukarać autora wpisu: “Patryś/Chełm/Mój Syn!/Zawrat 2016”?

Turyści bardzo często zapominają, że usuwanie takich malunków w Tatrach jest o wiele trudniejsze i bardziej kosztowne niż w miastach. Aby nie wyrządzić szkody przyrodzie trzeba szukać metod niewymagających użycia środków chemicznych, dlatego też często napisy nie są usuwane na bieżąco.

Jak Wy oceniacie takie praktyki takich domorosłych “artystów”? Czekamy na Wasze opinie!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Mojsyn?

  No votes yet.
  Please wait...
 • W Pompejach /niedouczonym przypominam-ok.2 tys. lat temu/ też byli tacy gówniarze.Może ci z Chełma to ich potomkowie?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *