REKLAMA
,
Bezpieczne powroty z wakacji
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Przed nami ostatni weekend wakacji, a tym samym wzmożony ruch na drogach. Każdy z podróżujących ma ten sam cel – powrót z letniego wypoczynku. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci.

Nadmierny pośpiech, zmęczenie, roztargnienie, uśpiona czujność, wreszcie rutyna, to tylko niektóre czynniki sprzyjające nieszczęśliwym wypadkom. Przed nami ostatni wakacyjny weekend. W tym czasie drogi zapełnią się podróżującymi, którzy będą wracali z letniego wypoczynku.

Reklama

Już dzisiaj (28 sierpnia) na drogach będziemy mogli zobaczyć większą liczbę policjantów. Mundurowi z ruchu drogowego będą czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu. Będzie można ich spotkać w szczególności na głównych szlakach komunikacyjnych oraz drogach najbardziej uczęszczanych prowadzących z miejscowości wypoczynkowych.

W uzasadnionych przypadkach, by zmniejszać zatory, będą ręcznie sterować ruchem. Policjanci będą hamować zapędy zbyt szybkich i nerwowych kierowców, zwracając uwagę na prędkość jazdy, wyprzedzanie w miejscach zabronionych oraz niebezpieczne manewry na drodze. Sprawdzą również stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców oraz sposób przewożenia dzieci w pojazdach.

Policjanci będą czuwali także nad bezpieczeństwem pieszych. Zareagują na niebezpieczne zachowanie niechronionych uczestników ruchu, zwrócą uwagę na widoczność pieszych na drodze, skontrolują czy posiadają elementy odblaskowe.

Wszystkim uczestnikom ruchu drogowego życzymy bezpiecznego powrotu do domu i apelujemy o wzmożoną ostrożność na drodze – mówią policjanci. – Kierując pojazdem pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego. Zachowajmy czujność, przewidujmy sytuacje, jakie mogą pojawić się na drodze. Niezwykle ważne jest również dostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych, stosowanie się do znaków, zapinanie pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci w fotelikach. Pamiętajmy także o odpoczynku w czasie podróży.

Pamiętajmy także, że w dalszym ciągu w naszym kraju panuje stan epidemii. Dbając o zdrowie swoje, bliskich i innych osób nie zapominajmy o zachowaniu dystansu społecznego oraz zakrywaniu ust i nosa maseczką.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
REKLAMA